
Леверкузен заслужава доверие
Време е Хофенхайм да спре пропадането
Изненадващо за мнозина, но Леверкузен стои гордо на второ място в Първа Бундеслига, а сега се открива чудесна възможност тимът да затвърди позицията си с домакински успех над Херта. Разликата между аспирините и 6-ия Айнтрахт е само 2 точки, така че възпитаниците на Хайко Херлих нямат право на грешка на своя земя, където играят доста успешно срещу настоящия си противник.
Леверкузен има 4 поредни победи над берлинчани пред верните си фенове, а в тях тимът се разписа цели 11 пъти. Аспирините загубиха само веднъж в последните си 6 мача в първенството, като единственото поражение бе срещу Байерн. В този период обаче тимът записа и 4 победи, докато Херта не познава вкуса на успеха в 4 поредни кръга. Като цяло берлинчани разчитат изключително много на домакинствата си, за да печелят точки, а представянето им при гостуванията е доста слабо. Според нас Херта ще продължи да бъде без победа през 2018 г., а Леверкузен ще продължи с чудесните си игри – знак 1 на 1,53 в „Еврофутбол“. Този двубой заслужава и нашето доверие за Мач на уикенда. Неговото начало е в събота от 16:30 часа.
По същото време Хофенхайм ще приеме Майнц в друга среща от Първа Бундеслига. След като Юлиан Нагелсман с гръм и трясък нахлу в първенството през миналата година, то този сезон не е особено добър за клуба от Зинсхайм. Хофе е в средата на таблицата и рискува да изостане от шестицата, ако не започне да печели. Тимът е без победа в 5 двубоя и макар съперниците да бяха корави, това не трябва да служи за оправдание на треньора и неговите възпитаници. Сега Хофенхайм е домакин на Майнц, който все още няма победа като гост през сезона и е в изпадащата зона. Чудесна възможност за клуба от Зинсхайм да се завърне на победния път – знак 1 на 1,66.
Коментари
напиши коментарНапиши коментар