Леверкузен спира черна  серия срещу Волфсбург

Леверкузен спира черна серия срещу Волфсбург

01-04-2016 Тема спорт

Хофенхайм крачи към спасението с нов домакински успех

Когато Леверкузен и Волфсбург се изправят един срещу друг, головото шоу е гарантирано – никога досега в 38-те двубоя между тях не е имало 0:0. Аспирините приключиха с Европа, след като отпаднаха от Виляреал във втория по сила турнир, но в първенството тръгнаха нагоре – след 3:3 в Аугсбург дойдоха две победи. Четвъртото място вече е само на 2 точки, а Шалке 04 хич не е убедителен. На Волфсбург предстои домакинство на Реал Мадрид в сряда в исторически първи четвъртфинал, което леко отплесва мислите на Шюрле, Дракслер и компания. Вълците и без това през 2016-а имат негативен баланс, като са взели едва 12 точки в 10 мача. Те са в уникална серия от 4 победи над Леверкузен, каквато нямат срещу никой друг в момента в елита, но според нас й идва краят. Нека се вгледаме в детайлите – три от тези успехи са на „Фолксваген арена“, а четвъртият е с 5:4 на „Бай Арена“. Това обаче бе първата победа тук на Волфсбург в историята след 4 равенства и 13 загуби! Единствените успехи навън на тима на Дитер Хекинг на чужд терен през кампанията са в Дармщад и Хановер. Според нас единицата тази вечер не е за изпускане, ставката е чудесна – 1,76 в „Еврофутбол“ и 2,00 в „Ефбет“.
Малко по-голям риск крие знака за домакините на Хофенхайм – Кьолн. При Нагелсман сините взеха и трите си домакински мача, а преди паузата треснаха и Хамбургер ШФХ навън с 3:1. Така в момента са на три гола от спасението. Кьолн, който им гостува в неделя, е в миникриза – взе 4 точки в последните 6 кръга с успех над Хановер и хикс в Инголщад. Козлите не са за подценяване навън – паднаха само от Гладбах в последните си 8 излизания, а и в Хофенхайм не са губили за първенство от 2009-а. Пробвайте тази единица на сингъл или в система с право на грешка.