16-09-2019

"Ноу Камп" има нов любимец

16-09-2019 Тема спорт

Магията на футбола е в неочакваните и невероятни неща, които не са били заложени в сценария. Точно такова чудо направи 16-годишният талант Ансу Фати, който отново изригна при победата на Барселона с 5:2 над Валенсия. Тимът на Ернесто Валверде зарадва феновете на „Ноу Камп" с изразителен успех, реванширайки се за равенството 2:2 с Осасуна в предишния кръг.
Фати откри резултата още във втората минута след асистенция на Френки де Йонг, а пет по-късно му върна услугата за първия гол на холандеца с екипа на каталунците. Кевин Гамейро намали, но през втората част домакините вкараха нови 3 гола.
Жерар Пике се възползва от рикошет и отблизо покачи (51), а резервата Луис Суарес ознаменува завръщането си с 2 попадения. Крайното 5:2 оформи Макси Гомес в добавеното време.
С победата Барса събра седем точки от четири мача. Както е известно, Лео Меси пропусна всички мачове до момента заради контузия. Аржентинецът бе на трибуните, където аплодира изявите на младия Фати. Треньорът Валверде също го похвали: "Да бъдеш играч на Барселона не е лесно. Фати бе постоянно концентриран и се представи добре. Не е съвсем нормално да вкараш гол с първото си докосване, с второто да дадеш голов пас, а с третото почти да се отличиш още веднъж. Ако той продължава да се труди, може да донесе на Барселона още много ползи", коментира наставникът.
Талантът от Ла Масия е само на 16 години. Роден е в Гвинея-Бисау, но от 6-годишен живее в Испания. До момента Фати взе участие в три мача на Барселона, в които вкара два гола. След като се отличи срещу Осасуна в Памплона, той продължи да пише история и срещу Валенсия. Той стана най-младият играч в историята на испанския елит с попадение и асистенция в една среща (на 16 години и 318 дни).