в днешния брой Агуеро би рекорда на Анри

Агуеро би рекорда на Анри

13-01-2020 Тема спорт

Манчестър Сити унизи Астън Вила като гост с 6:1, което позволи на отбора на Пеп Гуардиола да изпревари Лестър и да излезе на второ място. Напрежението върху мениджъра на бирмингамци Дийн Смит се засилва и няма да е изненада, ако той бъде уволнен от ръководните фактори.
Герой за гражданите бе Серхио Агуеро, който вкара своя 12-и хеттрик в английския елит. По този начин аржентинецът се превърна в най-резултатния чужденец в историята на Висшата лига със своите 177 попадения. Той изпревари легендата на Арсенал Тиери Анри (175), а след тях се нареждат Робин ван Перси (142), Джими Флойд Хаселбанк (127) и Роби Кийн (126). Освен това Агуеро вече е и четвърти във вечната ранглиста на голмайсторите във Висшата лига. Колкото него има и Франк Лампард (177), а лидер в тази класация е Алън Шиърър 260. Съответно втори и трети са Уейн Рууни (208) и Анди Коул (187).
Иначе още в началните етапи на срещата стана ясно, че Сити ще разбие своя опонент. Рияд Марез изведе гражданите напред с два бързо гола, след което дойде ред на Агуеро да направи резултата класически. Точно преди почивката се разписа и Габриел Жезус. Бразилецът за 76-и път излезе като титуляр за небесносините във всички турнири, а в тези двубои той е участвал в цели 71 попадения (54 гола и 17 асистенции). През второто полувреме Агуеро оформи своя хеттрик и довърши домакините. Астън Вила все пак стигна до почетно попадение в самия край на мача чрез Ел Гази, който бе точен от дузпа. Индиана Василев остана неизползвана резерва за бирмингамци.