в днешния брой Академик Пд свали Рилецо от върха

Академик Пд свали Рилецо от върха

25-03-2018 Тема спорт

Носителят на Купата на България Рилски спортист се прости с първото място в класирането, въпреки че има мач повече от Балкан. Самоковци загубиха със 74:78 гостуването си на Академик Пд в най-интересния мач от 21-ия кръг на редовния сезон, а домакините се изравниха с Рилецо в класирането.
Момчетата на Людмил Хаджисотиров изпуснаха мача малко след почивката. Домакините набързо заличиха аванса им от 10 точки, а последната четвърт започна при равен резултат. Рилецо отново дръпна, този път с 5 т., но пак не успя да опази преднината. Така битката се ре??и в последното разиграване, когато Никола Маравич получи топката и си изкара неспортсменско нару??ение 8 секунди преди края.
Сърбинът е и най-резултатният в мача с 25 т., а 18 добави Мартин Дурчев. За гостите Дерек Райт се отчете с 18 т.
Балкан пък излезе начело след труден успех при гостуването на Черно море Тича – 81:76. ?? този мач бе ре??ен в последната четвърт, преди която варненци водеха с 61:58. В герой за ботевградчани се превърна ДиВон Уо??ингтън, който вкара 24 точки и взе 10 борби. Цветослав Острев пък блесна с 16 т. за домакините.