19-01-2021 Акулите изядоха сините

Акулите изядоха сините

19-01-2021 Тема спорт

Черноморец поднесе изненадата на 14-ия кръг в НБЛ. Акулите изядоха Левски Лукойл след 93:75 в Бургас и отдалечиха състава на Константин Папазов от първата позиция в първенството. Гостите така и не намериха отговор на агресията на съперника, а липсата на ротация и множеството контузии в техните редици също дадоха своя дан.
Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които доминираха на всеки един елемент от играта. Шокът при сините бе огромен, като те не очакваха толкова бързо и резултатно поведение от страна на съперника. Съставът на Васил Евтимов движеше отлично топката, а цифровото изражение на разликата между двата състава достигна своя пик в 23-ата минута, когато акулите поведоха с 33 точки!
Над всички бе Константин Коев с 23 точки и 9 борби. Дианте Болдуин записа 19 точки, 10 асистенции и 8 борби, а Марвин Смит блесна с 24 точки и 16 овладени топки. За Левски Лукойл Христо Захариев завърши с 15 точки и 9 борби.
В Ямбол пък селекцията на Тони Дечев приземи по болезнен начин Академик Пловдив. Домакините надиграха студентите със 76:72 и по този начин ги спряха от възможността да се откъснат в борбата с Берое за Топ 4 в подреждането. Мачът премина през 27 обрата, като бе решен в последните минути. Много силно за победата на Ямбол се изяви Иван Лилов, който записа 26 точки. За Академик най-полезен бе Юре Вучица с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции.

ЧЕРНОМОРЕЦ – ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ 93:75
(20:17, 33:11, 20:21, 20:26)
ЧЕРНОМОРЕЦ: Смит 24, Болдуин 19, Хаджирусев 5, Коев 23, Люис 20 (Маринчевски, Войков, Русинов 2, Читадзе, Милодрагович, Чоков, Терзи)
ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Брезълтън 16, Райт 11, Костов 10, Тасич 12, Захариев 15 (Михайлов, А. Папазов, Г. Николов, Кунторов 3, К. Тошков, В. Петков 8)
Съдии: Хорозов, Русев, Стефанов