13-08-2017 Ансамбълът със сребро от Казан

Ансамбълът със сребро от Казан

13-08-2017 Тема спорт

Националният ансамбъл на България спечели сребърен медал на 3 топки и 2 въжета на международния турнир по художествена гимнастика "World Challenge Cup 2017" в руския град Казан. Възпитаничките на Весела Димитрова получиха 18.250 точки за изпълнението си и отстъпиха само на домакина Русия с 18.750. Бронза взе Беларус със 17.500. На пет обръча българките завършиха на четвърто място със 17.950 точки, като само 50 хилядни ги лишиха от отличие. Шампионки отново станаха рускините с 18.700, пред Беларус и Япония с по 18.000. Това е последна проверка за нашите гимнастички преди Световното първенство.