в днешния брой Арда изпусна Левски

Арда изпусна Левски

16-08-2025 Тема спорт

Арда пропусна да разгроми Левски – стигна само 1:1 при откриването на реновирания стадион в Кърджали. Домакините изнесоха много силна първа част, в която Коконов откри. В началото на втората част сините изравниха чрез Паулиньо, а после някак си устискаха точката с човек по-малко заради изгонването на Найденов. Играта на столичани в голяма част от мача бе трагична и сезонът се очертава да е доста труден и дълъг за тях. Логично те нямат победа след 2 кръга.
Отборите започнаха във високо темпо. В 3-ата минута Здравко Димитров нахлу отляво и стреля силно под гредата, но Васил Симеонов изби. Пред отсрещната врата Петко Ганев би неточно с глава, а шут на Емил Мартинов бе блокиран. Малко след това Юруков и Найденов бяха на път да изпуснат крилото на домакините Ковачев, но с цената на жълт картон на втория опасността бе предотвратена.
С всяка следваща минута отбраната на Левски започна да се пропуква все по-силно и в 8-ата Арда напълно заслужено излезе напред. Тогава Старокин изби пас на Делев, но топката се върна в нападателя. След това той отлично изведе Коконов сам срещу Михайлов, който вкара без проблем в близкия ъгъл – 1:0.
Столичани, които в този мач играеха в жълти екипи, се задъхваха сериозно. Те правеха една след друга непредизвикани грешки. В действията им цареше огромен хаос, от който Арда пропусна да се възползва. В 17-ата минута Живко Атанасов подаде топката на Делев, който нахлу в пеналта, но не успя да преодолее Михайлов. Секунди по-късно Атанасов и Даске отново сгафиха, а синият страж предвидливо излезе и улови на косъм топката, преди тя да попадне в Коконов.
Домакините действаха доста ентусиазирано, а и бяха улеснени от ужасно слабата игра на Левски – нито едно звено на гостите не функционираше както трябва.
Едва в 24-ата минута столични направиха продължителна атака, при която шут на Паулиньо бе отклонен в корнер. След него Живко Атанасов с глава би право в ръцете на Симеонов. Пред другата голлиния Мартинов също пропусна с глава.
В 33-ата минута активният Светослав Ковачев намери Делев, който центрира успоредно на голлинията, но Коконов не успя да засече в опразнената врата. В ситуацията можеше да бъде отсъдена дузпа, защото Найденов чукна крака на нападателя. Едва в добавеното време на първата част Левски стигна до нелошо положение, но Роберта шутира право в стража.
Преди почивката Арда доминираше тотално и трябваше да съжалява, че води само с 1 гол. Играта на столичани пък бе под всякаква критика. Тимът сякаш бе излязъл без халфове, а Паулиньо и компания в нападение гледаха просто отблизо.
В съблекалнята на Левски явно е имало сериозни разговори на висок тон, защото в 49-ата минута се стигна до изравняване. Тогава Роберта получи отдясно в пеналта и върна отлично топката към Паулиньо, който бе фронтално срещу вратата. Бразилецът с лек и много прецизно насочен удар я прати в левия ъгъл, а вратарят не мръдна – 1:1.
5 минути по-късно Найденов спъна отзад Леони и заслужено бе изгонен с втори жълт картон. От свободния удар Делев би над напречната греда.
По-късно Михайлов спаси изстрел с глава на Кнежевич. Арда натисна отново, но Спас Делев на два пъти не успя да намери целта. В 82-ата минута пък Мартинов пропусна да вкара от 2 метра след центриране на Делев. 2 по-късно Левски направи отлична контра – Иванов изведе Роберта сам срещу стража, но нидерландецът не стреля в аут.
До края Арда прекали с центриранията, а Левски така и не разбра как си тръгна с точка от Кърджали.