07-04-2021 Арда и Славия отложиха развръзката за София

Арда и Славия отложиха развръзката за София

07-04-2021 Тема спорт

Арда и Славия не успяха да се победят в първи полуфинал за Купата на България, завършвайки 0:0. Така двата тима оставиха развръзката за реванша в София, който е на 13 април (вторник) от 18:30 часа. Кърджалийци могат да съжаляват повече, тъй като отправиха цели 21 удара (8 точни и 13 неточни), но така и не намериха целта.
Треньорът на сините Николай Киров-Белия започна с трима в атака – Делев, Тонислав Йорданов и Коконов. Отново титуляр в центъра на защитата бе доскорошният бранител на Левски Алекс Петков. От своя страна изненадите при белите бяха на десния фланг. Там като бек стартира Михаил Александров, а на крилото действаше Калоян Кръстев, който номинално е таран.
В първите 20 минути играта бе позиционирана в средата на терена. Изненадите липсваха, а двата тима залагаха повече на сигурността. Преобладаваха пасовете на близко разстояние. Кърджалийци привидно владееха инициативата, но рядко изостряха нещата в предни позиции. Те бяха умело затваряни от съперника в последните 20 метра. Станислав Тодоров пускаше по-свободна игра, но и това не помогна особено тя да стане по-динамична.
В 10-ата минута бе отчетен първият точен удар в мача, като той ще остане само за статистиката, тъй като Светослав Вуцов нямаше никакви проблеми с изстрелана Коконов.
Арда постепенно започна да разчита повече на извеждащи подавания към фланговете и предимно към левия, където се разчиташе на бързината и повратливостта на Спас Делев срещу Михаил Александров. Той поемаше на фланга и навлизаше към наказателното поле.
В 33-ата минута Делев получи в близост до границата на пеналта и чукна топката назад към Тонислав Йорданов. Нападателят стреля остро, като кълбото летеше под гредата, но Вуцов изби в корнер.
Само няколко секунди по-късно обаче Славия организира хубава контраатака, която завърши с плътен удар от малък ъгъл на Рангелов. Иван Караджов обаче също показа добър рефлекс и на свой ред изби в корнер. Белите разчитаха главно на контри и по този начин се опитваха да сварят защитата на съперника неподготвена.
И в началото на второто полувреме Спас Делев бе най-деен за домакините. Този път той бе минал по десния фланг за някои пробиви.
Арда продължаваше да владее инициативата, но все така имаше проблеми в завършващата фаза. Белите пък чрез бързите си контри и пробиви на Рангелов и Макрилос държаха домакините под напрежение.
В 65-ата минута Тарханов направи известни промени по състава. Младият Сораков замени Димитър Рангелов, като Калоян Кръстев заигра на върха на атаката, а опитният Тасевски смени неубедителния Узунов. Възпитаниците на Белия така и не намираха свободни пространства да нанесат решителен удар въпреки надмощието си.До 75-ата минута Арда бе отправил 7 точни удара, но нито един не затрудни кой знае колко сериозно Вуцов.
В 77-ата минута белите за пореден път сбъркаха при изнасянето на топката, Тонислав Йорданов отне, напредна, но стреля твърде слабо и право в ръцете на стража. Това за пореден път обрисува по отличен начин случващото се на терена. В 81-ата минута Славия имаше отлична възможност да вкара. Вратарят Светослав Вуцов с дълъг пас от ръка потърси Кирилов. След подценена изява на Лозев топката достигна до крилото на белите, който навлезе навътре и стреля от наказателното поле, но малко над гредата.
До края не се случи нищо интересно, като сблъсъкът ще бъде решен в столицата.