26-07-2020 Арда разби Славия

Арда разби Славия

26-07-2020 Тема спорт

Арда разби Славия с 4:1 в контролна среща, играна в Банско. Двубоят се проведе в три полувремена по 30 минути. Кърджалийци стигнаха до успеха след обрат, а два гола в последните 10 минути реализира хърватинът Андрия Бубняр, който е на проби.
Това бе трета проверка за тима, воден от Николай Киров-Белия, като преди това направи 1:1 срещу Хебър и победи с 1:0 Септември Симитли. За белите пък това бе първи спаринг в подготовката им за новия шампионат и евротурнирите.
Резултатът бе открит от Славия в 29-ата минута. Тогава след центриране от корнер топката стигна до Йомов на границата на наказателното поле, който с хубав удар от воле я прати в мрежата на Васил Симеонов. Последва отпускане в редиците на столичани, което бе наказано. В 34-ата минута Арда изравни. Радослав Василев проби отдясно и центрира към нахлуващия Александър Георгиев, който с глава направи 1:1.
В 53-ата минута сините стигнаха до пълен обрат. Коконов получи топката на границата на наказателното поле и след като напредна навътре, с техничен удар не сгреши.
В третата част Арда вкара още два гола. Дошлият на проби хърватин Андрия Бубняр, който се появи като смяна, се разписа на два пъти, за да оформи крайното 4:1.
В петък (31 юли) възпитаниците на Николай Киров-Белия гостуват на Пирин Благоевград в последен спаринг преди началото на новия сезон. Белите пък все още търсят съперник за проверка.