25-06-2019 Аржентина хвана последния влак

Аржентина хвана последния влак

25-06-2019 Юлиян ДИМИТРОВ

Аржентина победи с 2:0 Катар в последния си мач от група В на Копа Америка и си осигури 1/4-финал срещу Венецуела. Лионел Меси и компания хванаха последния влак, след като трите точки бяха без алтернатива. Пред над 40 000 в Порто Алегре головете вкараха Лаутаро Мартинес–Бика (4) и Серхио Агуеро-Кун (82). След първия си успех в турнира гаучосите събраха 4 т. и завършиха втори след лидера с пълен актив Колумбия, който надделя с 1:0 над Парагвай, останал с 2 пункта.
Първата възможност на „Арена до Гремио“ бе за Аржентина, но капитанът Лео Меси стреля над вратата без подготовка. В 4-ата минута обаче огромното напрежение над тима бе свалено. Мартинес получи топката на границата на наказателното поле и с удар по земята нападателят на Интер опъна мрежата зад Саад ал Шееб. Аржентина продължи да е по-активният тим, като положенията пред азиатската врата се редуваха едно след друго. В 12-ата минута Серхио Агуеро успя да върне трудна топка в полето, тя попадна у Джовани ло Селсо, но ударът му не се получи. В 18-ата минута феновете на Аржентина изтръпнаха след грешка в отбраната, но всичко се размина.
Опасностите отново се заредиха пред вратата на Катар. В 38-ата минута Агуеро пропусна да се разпише отблизо след удар с глава. Секунди по-късно след разбъркване и Мартинес не уцели вратата. Чак в края на частта катарците стигнаха до пряк свободен удар пред вратата на Армани. След удара на Басам Хишам топката коварно тупна и се отби в десния стълб, но Франко бе покрил ъгъла.
Второто полувреме започна равностойно, но постепенно аржентинците овладяха инициативата в търсене на решително второ попадение. Най-добрата възможност в тези минути беше пред Агуеро, който стреля над вратата. Играта се задържа в половината на катарците, а в 61-ата минута стражът на азиатците показа отлична реакция след удар на Кун. Нападателят на Манчестър Сити бе най-активният в предни позиции и подложи на постоянен тормоз съперника.
В 72-ата минута Аржентина организира постепенна атака, топката беше върната към Меси, който от удобна позиция стреля високо. Гаучосите обаче продължиха с опитите си да превземат вратата на Катар и усилията им в крайна сметка бяха възнаградени.
В 82-ата минута Агуеро получи топката в средата на терена от резервата Пауло Дибала, спечели си пространство и с удар по диагонала преодоля Ал Шееб въпреки отчаяната му намеса за успокоителното 2:0. В добавеното време албиселесте можеше да стигне до трети гол, но в крайна сметка резултатът се запази.