Армейците за трети път с 3 поредни успеха при Белчев

13-08-2017 Тема спорт

10 от 12-те гола на червените са реализирани с десния крак

• За първи път през този сезон ЦСКА записа суха мрежа.
• Николай Бодуров вече е единственият футболист на червените, който няма пропусната минута в шампионата. Преди двубоя със Септември Манолев също бе играл без смяна, но в съботната среща бе заменен в 74-ата минута от Десподов.
• ЦСКА спечели 3 поредни победи за трети път под ръководството на Стамен Белчев. Това е и най-дългата успешна серия на червените при този треньор, като те неизменно губят точки след 3-ия победен двубой. Първата поредица бе срещу Дунав (3:0), Черно море (2:0) и Берое (1:0) в периода 16 декември - 25 февруари. След това червените спечелиха три пъти поред срещу Левски (3:0), Дунав (2:0) и Черно море (1:0) в периода 29 април - 13 май. И двете серии бяха прекъснати с нулеви ремита срещу пловдивски отбори - първо с Ботев на 28 февруари, а след това с Локо на 17 май.
• Армейците продължават да са без гол от статично положение от началото на първенството.
• ЦСКА вкарва поравно в двете полувремена, като е реализирал по 6 гола преди и след почивката.
• Във втора поредна среща след 4:1 над Локо Пд играчи на армейците не получиха нито един жълт картон.
• Рубен Пинто стана 6-ият различен голмайстор на ЦСКА през този сезон, след като се разписа срещу Септември (1:0). Освен него попадения имат Каранга (5), Тиаго (2), Десподов (2), Манолев (1) и Малинов (1).
• ЦСКА е вкарал цели 10 от 12-те си гола с десния крак. С глава и с ляв крак е реализирано по едно попадение.
• Армейците вече са със 7 победи от 7 шампионатни мача срещу Септември Сф при 20:4 голова разлика.