27-05-2020 Байерн удари Дортмунд и дръпна със седем точки

Байерн удари Дортмунд и дръпна със седем точки

27-05-2020 Тема спорт

Джошуа Кимих донесе успеха с 1:0 след страхотен прехвърлящ удар

Байерн победи с 1:0 като гост Борусия Дортмунд в големия мач от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Единственото попадение в срещата вкара Джошуа Кимих малко преди почивката, а с успеха баварците дръпнаха със 7 точки на своя съперник в битката за титлата. Така мюнхенският колос постигна дубъл над жълто-черните през кампанията, след като през ноември ги разби с 4:0 на „Алианц Арена“.
Треньорът на домакините Люсиен Фавър в трети пореден мач пусна една и съща стартова единайсеторка, което означаваше, че английският национал Джейдън Санчо отново остана на пейката. Неговият колега ХанзиФлик върна сред титулярите Серж Гнабри, който зае мястото на Иван Перишич. Още в първата минута Борусия можеше да поведе. Мануел Нойер, който записа своя мач №400 в Първа Бундеслига, неразчетено излезе, но ударът на Ерлинг Холанд бе изчистен от голлинията от Жером Боатенг. Жълто-черните пресираха високо по терена и бързо стигнаха до второ положение. Изстрелът на Бранд обаче бе уловен от стража на баварците. В 10-ата минута Герейро вкара топката в мрежатa, но попадението бе отменено заради засада.
Началото на срещата бе страхотно, двата отбора действаха във вихрено темпо и създаваха положения. Когато Байерн владееше топката, Дортмунд стоеше дълбоко прибран в своята половина, което беше рисков ход. Това се видя в 20-ата минута, когато Гнабри бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, ала шутът му бе избит от голлинията от Пишчек. С напредване на времето баварците започнаха да контролират събитията. За пореден път много активен в атакуващ план бе левият бек Алфонсо Дейвис, който до 30-ата минута беше играчът с най-много докосвания до коженото кълбо – 31.
Логичното се случи точно преди почивката, когато гостите поведоха. Те разиграха добре в средата на терена, топката попадна у Кимих, който със страхотен прехвърлящ удар откри. Голът ще тежи и на съвестта на Бюрки, който можеше да се намеси по-добре.
Второто полувреме започна с още няколко добри възможности за баварците, но този път вратарят на Дортмунд се отличи с две чудесни намеси. След час игра Холанд имаше супервъзможност да изравни, но ударът му бе блокиран от Боатенг. Положенията след почивката не бяха много, а Байерн стоеше стабилно в защита и не позволяваше на Борусия често да застрашава вратата им.
В заключителния четвърт час на срещата жълто-черните се втурнаха яростно в атака, но Нойер бе на висота, когато парира хубав изстрел на Дахуд. При една контра пък Левандовски нацели греда. Така Байерн задържа крехката си преднина и вече докосва титлата.