в днешния брой Балкан взе битката за върха

Балкан взе битката за върха

11-02-2018 Тема спорт

Балкан си спечели домакинско предимство в третия етап от редовния сезон на НБЛ. Зелените от Ботевград взеха дербито за върха с Рилски спортист в страхотен двубой след 83:78. Срещата се игра на високо ниво и си заслужи присъствието на около 2500 зрители в „Арена Ботевград”. Победата позволи на състава на Небой??а Видич да се откъсне с два успеха пред самоковци, Левски Лукойл и Академик Пд, които, изглежда, ще влязат в люта битка за втората позиция. Така Балкан ще има домакинско предимство пред тези три тима, както и пред Академик Сф.
Сблъсъкът вчера премина през серия обрати, като бе ре??ен в последните 5 минути. Рилски дръпна със 76:70, но благодарение изявите на Венци Петков и ??гор Кесар домакините отговориха със серия от 11:1. В самия край Равънел изпусна важен фаул, а Дерек Райт направи глупав такъв срещу Джордан Калахан, който оформи крайния резултат.
В друг мач, който се чака??е с интерес и трябва??е да противопостави два наглед равностойни отбора, Академик Пд отнесе с 85:53 Берое. Студентите стигнаха до изненадващо убедителен успех и на практика отказаха вице??ампионите от амбициите им за място в петицата. Гостите продължават да изпитват проблеми от кадрови характер, след като все още нямат заместник на Майк ДиНуно, а Филип Виденов остава без картотека.
Във Варна Ямбол излезе седми в подреждането, надигравайки домакините от Черно море Тича с 99:93 след продължение. Съставът на ??ван Чолаков пропусна да вземе успеха в редовното време, след като 9 секунди преди края воде??е с 4 точки. В допълнителните 5 минути обаче гостите все пак взеха своето.