20-10-2019 Балкан изпревари Рилецо за второто място

Балкан изпревари Рилецо за второто място

20-10-2019 Тема спорт

Балкан и Рилски спортист последваха примера на Левски Лукойл и спечелиха победи и в третия кръг на мъжката НБЛ. И двата тима обаче не успяха да изпреварят сините по точкова разлика, като шампионите могат да са по-доволни, тъй като изместиха Рилецо от второто място.
Дотам се стигна, след като зелените разбиха със 101:66 Черно море Тича у дома, а самоковци срещнаха значително повече затруднения, преди да пречупят съпротивата на гостуващия Академик Сф за 95:86.
Мачът в Ботевград на практика свърши още през първото полувреме, когато разликата надхвърли 20 точки. Треньорът Йовица Арсич си позволи да пусне в игра резервите си, а гостите отговориха със същото. Момчетата от пейката на Балкан обаче се оказаха по-амбицирани да се докажат на наставника си и увеличаваха аванса до самия край.
11 от 12 играчи на домакините се разписаха, а петима от тях завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен от тях беше Крис Минков с 20 точки. За гостите с 24 т. се отчете Джими Гавин, а всички резерви вкараха общо 8 т.
Съвсем различен бе сценарият в Самоков, където Рилски спортист трябваше да чака до третата част, за да вземе по-сериозен аванс срещу непретенциозния Академик Сф. Домакините се успокоиха от крехката преднина в първата четвърт и допуснаха обрат през втората, а почивката дойде при 40:40. В крайна сметка логиката възтържествува и Рилецо успя да прекърши недотам солидната съпротива на гостите, а с най-голяма заслуга бе Зейвиър Джонсън с 19 т., докато Николай Грозев се отчете с 26 т. за гостите. Неубедителният резултат обаче остави самоковци на третото място преди прекия сблъсък между двата тима идния уикенд в Ботевград.