в днешния брой Балкан падна тежко в ШЛ

Балкан падна тежко в ШЛ

18-09-2019 Тема спорт

Балкан няма да запомни с позитив дебюта си в квалификациите на Шампионската лига на ФИБА. Родният първенец допусна тежко поражение с 64:79 при визитата на Сьодертале. Двубоят бе официален дебют и за Йовица Арсич начело на ботевградчани. Реваншът е в петък от 19:00 часа в „Арена Ботевград”, като българите се нуждаят от победа с 16 точки, за да елиминират шведите и да си осигурят мач с белгийския Антверп. В противен случай те ще играят за ФИБА къп, като отиват в група G, където вече ги чака руският Енисей Красноярск.
Съставът на Арсич стартира малко притеснено срещата, като в първите минути позволи на домакините да излязат напред с 8 точки. Първенецът на Швеция натискаше ботевградчани в подкошието, където се опитваше да доминира, и за 5 минути изкова аванс при 10:2. Постепенно българският тим обаче съумя да се ориентира в ситуацията и благодарение на повече скорост в нападенията си се върна в борбата изравнявайки при 14:14.
Тройка на Дино Пита обаче отново върна кралете напред в резултата, като постави и начало на серия от 16:0 за 4 минути. Зелените търсеха начин да отговорят със стрелби от тройката, което не им носеше резултат и допълнително улесни противника им. Секулович вкара първия кош за Балкан, но играчите на Сьодертале продължиха с изнасянето на лекция на гостите и в 17-ата минута разликата вече достигна 21 точки. Три поредни тройки (две на Радонич и една на Митко Димитров) съживиха българите, които все пак завършиха позитивно полувремето и скъсиха дистанцията до 11 на почивката.
Вместо да продължат в тази светлина, ботевградчани стартираха тежко и третата четвърт, позволявайки на Сьодертале да дръпне отново със солидна преднина при 60:41. Ивко Ивков и Пашайлич обаче съхраниха надеждите на Балкан, отговаряйки на свой ред със серия от 12:3 преди старта на последната част. Тя започна нервно, като и двата тима вземаха грешни решения в нападение. За съжаление отново домакините се ориентираха по-бързо в ситуацията и съумяха да затворят убедително двубоя.