в днешния брой Балкан спечели сблъсъка на непобедените

Балкан спечели сблъсъка на непобедените

29-10-2017 Тема спорт

Академик и Рилецо с лесни победи у дома

Балкан спечели дербито на непобедените отбори в Националната баскетболна лига, след като надигра с 85:78 Академик Пд в „Арена Ботевград“. Мачът бе много оспорван и равностоен през първото полувреме, като гостите от Пловдив сякаш стояха по-добре на игрището. След почивката „зелените“ натиснаха и започнаха да трупат разлика, която в последната част стана двуцифрена.
Четирима от петимата титуляри на Балкан завършиха с двуцифрен актив, а най-резултатен със 17 точки бе Игор Кесар. За гостите Шакир Смит вкара 20 т., а Мартин Дурчев добави 19 т., но усилията им за обрат в последните минути удариха на камък.
Така Балкан остана единственият тим без поражение до момента, но е 3-и в класирането, тъй като има мач по-малко. Академик Пд остава лидер след 4-ия кръг с 3 победи и 1 поражение.
Лукойл Академик и Рилски спортист пък вече имат по 2 победи, след като с лекота спечелиха вчерашните си домакинства. Шампионите разбиха със 131:68 Черно море Тича, който поддържаше интрига само през първата четвърт. 26 т. за тима от Правец вкара Николай Стоянов, а Венелин Христов бе най-резултатен за „моряците“ с 20 т.
Рилецо пък надигра с 84:54 Спартак Пл, след като нвзе двуцифрен аванс още в първите 10 минути. С по 16 т. се отличиха Златин Георгиев и Самуел Франсис, а за гостите 13 т. вкара Седрик Боуен.
Утре е последният мач от 5-ия кръг, в който Левски 2014 посреща Берое.