в днешния брой Барса вече е 28:0

Барса вече е 28:0

14-12-2010 Тема спорт

Откакто Нилмар се разписа за Виляреал в 25-ата минута на мача на "Ноу Камп", Барселона включи на пълна газ и не е допуснал гол във вратата си, като за сметка на това заби цели 28 (23 от тях в Примера) за 606 минути. Само в една среща - визитата срещу ФК Копенхаген в ШЛ (1:1) на 2 ноември, тимът вкара един-единствен гол. Оттогава насетне всеки мач е фиеста: три попадения срещу Хетафе, пет срещу Сеута, три срещу Виляреал, осем срещу Алмерия, три срещу Панатинайкос, пет срещу Реал Мадрид, три срещу Осасуна, два срещу Рубин и пет срещу Реал Сосиедад.
С 46 гола в 15 кръга ??ампионите са с коефициент 3,06 средно на двубой (не се разписаха само срещу Еркулес за 0:2 у дома). С този ритъм те ще стигнат до 116 гола, т.е. ще бият с 9 гола рекорда на Реал Мадрид на То??ак от 1989/90. Два пъти досега Барса бе стигала до толкова попадения на този етап от ??ампионата: през 1996/97 и 2008/09.
Головете до момента през сезона са разпределени сред целия състав - 18 футболисти. Към 13-те реализатори в Примера се прибавят Максуел, Милито и Нолито в турнира за Купата на краля и Виктор Васкес и Фонтас в ШЛ. Само ПСВ Айндховен (50 гола в 18 мача) и ФК Копенхаген (50/19) изпреварват блаугранас по вкарани попадения в европейските лиги.

М. Ласарте

Голмайстори: 1:0 Вийя 9, 2:0 ??ниеста 33, 3:0 Меси 46, 4:0 Меси 87, 5:0 Къркич 90
Съдия: Фернандес Борбалан
ЖК: Мас??ерано (Б)