12-03-2016 Барса писа шестица на Хетафе, поведе с 11 точки

Барса писа шестица на Хетафе, поведе с 11 точки

12-03-2016 Тема спорт

Барселона победи Хетафе с 6:0 в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион и записа 37-и пореден мач без загуба. В центъра на събитията бе звездата на каталунците Лионел Меси, който вкара един гол, подаде за други три и пропусна дузпа.
Барса игра без половината си титуляри (Алвеш, Масчерано, Бускетс, Ракитич и Луис Суарес), а ранен автогол на Родригес (8') им даде аванс срещу Хетафе.
Три минути по-късно Меси можеше да удвои, но пропусна пета дузпа от осем опита през сезона.
До края на полувремето тримата нападатели на Барса - Мунир (19'), Неймар (32') и Меси (40') направиха преднината на каталунците 4:0. Между 51-ата и 57-ата минута Неймар и Арда Туран оформиха крайното 6:0.
Барса е начело в класирането с 11 точки пред Атлетико (Мадрид) (мач по-малко), а освен това дръпна с три гола на Реал (Мадрид) за най-много отбелязани голове в Примера през сезона (84 срещу 81).