07-02-2016 Барселона вече 28 мача без загуба

Барселона вече 28 мача без загуба

07-02-2016 Тема спорт

Барселона продължава убедително да брани върха в Примера дивисион. Каталунците не представиха най-добрата си продукция, но въпреки това успяха да спечелят с 2:0 гостуването си на Леванте от 23-ия кръг на Примера дивисион. Единият от головете падна след автогол, а Луис Суарес се разписа за 20-ти път в първенството през този сезон в 21 мача. По този начин воденият от Луис Енрике отбор вече е в серия от 28 поредни мача без загуба и изравни най-доброто постижение в историята на клуба от сезон 2010/11 под ръководството на Хосеп Гуардиола. Освен това футболистите на Барселона зарадваха своя треньор с победа в неговия мач № 100 начело на отбора.
Двубоят започна с натиск на Барселона. Още в първите секунди на мача Андрес Иниеста имаше възможност да порази целта, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут. Напълно редовен гол на Лионел Меси във 2-та минута не бе зачетен заради несъществуваща засада. Иниеста пусна перфектен извеждащ пас към аржентинеца, който вкара, но попадението не бе зачетено.
Барселона организира добра атака в 17-та минута, когато Иниеста комбинира с Неймар, който финтира двама защитници на Леванте и стреля, но Диего Мариньо спаси.
Барселона поведе в резултата в 21-та минута, когато Меси подаде към Иниеста, който продължи към Алба. Левият бек навлезе в наказателното поле на Леванте и центрира остро, топката рикошира в тялото на Давид Наваро и влетя във вратата на Мариньо.
В 25-та минута пък Луис Суарес удари греда след пас на Неймар.
Леванте успя да създаде няколко опасности пред вратата на Клаудио Браво в последния четвърт час на първото полувреме. В 29-та минута Верса стреля от фаул, но над напречната греда в аут. Джеферсон Лерма излезе сам срещу Клаудио Браво в 32-та минута, но стреля в аут. В 38-та минута бе най-чистото положение за Леванте, когато Моралес нахлу в наказателното поле на Барселона и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Клаудио Браво.
Джузепе Роси отправи хубав удар от 20 метра в 47-та минута, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Барселона, но Клаудио Браво спаси. Ново попадение на Лионел Меси в 54-та минута не бе зачетено заради засада. Този път решението на страничния съдия обаче бе коректно.
Барселона отбеляза втори гол във втората минута на добавеното време на мача, когато след бърза контраатака Лионел Меси пусна извеждащ пас към Луис Суарес, който излезе сам срещу Мариньо и не пропусна да се разпише, а по този начин и да оформи крайния резултат в срещата.
Барселона запази първата си позиция с 54 точки, като е с три повече от втория Атлетико Мадрид и мач по-малко.
В друг мач от Примера Валенсия с треньор Гари Невил се издъни за пореден път – загуби с 0:1 като гост от Бетис на „Бенито Виямарин” и заема 12-то място на 4 точки от зоната на изпадащите. Бетис е 13-ти със същия актив от 25 пункта.