в днешния брой Барселона стъпи накриво във Виго

Барселона стъпи накриво във Виго

28-06-2020 Тема спорт

Два гола на Луис Суарес не стигнаха за успех над Селта, Меси вече има 250 асистенции

Луис Суарес вкара два гола, а асистенциите му бяха дадени от Лионел Меси, но страхотното представяне на дуото в атака не стигна на Барселона за успех при гостуването на Селта – 2:2. По този начин каталунците загубиха две ключови точки в битката за титлата, а днес Реал Мадрид ще има възможност да дръпне с две, ако спечели визитата си на последния Еспаньол.
Барселона започна по-активно и изглеждаше решен да спре лошата си серия на „Балаидос“. Лос кулес нямаха победа в 4 поредни свои визити там, губейки 3 от тях. Още в 5-ата минута Жерар Пике можеше да открие, но ударът му с глава нацели гредата. Малко по-късно се стигна до ново опасно положение пред вратата на Рубен Бланко, ала топката отново не влезе в мрежата.
В 20-ата минута Видал беше фаулиран пред наказателното поле на галисийци. Всички очакваха Меси да нанесе удар, но капитанът на блаугранс много умно центрира към Суарес, който с глава реализира за 1:0. Последва грешка на Тер Щеген, която по чудо не доведе до изравнително попадение. След това халфът на Селта Брайън Мендес излезе очи в очи с германския страж, който изби неговия шут, след което топката се отби в гредата. Малко преди почивката Меси можеше да удвои, но ударът му мина много близо до целта.
Галисийци започнаха по-активно след почивката и заслужено изравниха. Юмтити сбърка подаване към Ракитич, а след добра комбинация топката попадна у Фьодор Смолов, който не сбърка. Барса отговори, а клубът от Виго се прибра в своята половина. На два пъти каталунците поискаха дузпа, но съдията и ВАР не уважиха претенциите им.
В средата на втората част каталунците отново поведоха, а героят бе познат – Луис Суарес. Уругваецът получи чудесна топка от Меси, завъртя се и вкара ефектен гол. Така аржентинецът вече има 250 асистенции във всички турнири за Барселона, а 179 от тях са в Ла Лига.
Селта се втурна в атака и 2 минути преди изтичането на редовното време получи пряк свободен удар в близост до вратата на Тер Щеген след нарушение на Пике срещу Нолито. Капитанът на домакините ЯгоАспас чудесно стреля по земя от външната страна на стената и изравни. В заключителните секунди Селта можеше дори да спечели, но Тер Щеген бе на висота.