в днешния брой Белчев трябва да събуди ЦСКА през първата част

Белчев трябва да събуди ЦСКА през първата част

11-07-2020 Тема спорт

Стамен Белчев пое ЦСКА в доста труден момент след загубата във финала за купата и с риск тимът дори да се размине с евроквота. Както се казва: „След Крушчич и потоп!”. Наследството е тежко, а с оглед че отново се задават доста промени в състава заради новопривлечени и напускащи, тепърва ще трябва да се оформя и облик на тима. Поне по отношение на класирането за ЛЕ армейците си поеха глътка въздух след успеха над Локо Пд.
Един от най-сериозните проблеми, на които Белчев е задължен да намери решение, е представянето на ЦСКА през първите полувремена. А този сезон то може да бъде определено само и единствено като трагично. Армейците са реализирали едва 11 гола до почивката за 30 мача! И тук трябва да се направи уточнението, че 3 от тях бяха при 4:0 над тоталния аутсайдер Витоша. Следователно цифрите говорят - 8 гола през първата част в 29 срещи!!! Това не могат да бъдат показатели на отбор с историята и претенциите на ЦСКА. Това са показатели на слабак в първенството и по никакъв начин не кореспондират с утвърдения стил на игра на армейците през годините. А той е ясен – атаки и мачкане на съперника от първата минута. Този сезон обаче не видяхме нищо подобно. Често ЦСКА дори беше в ролята на по-пасивния отбор, който чакаше опонента да се измори и след почивката да го прободе.
Червените пропиляват първите полувремена с невзрачно представяне. Проблемите лъснаха с пълна сила и срещу Локо Пд. Армейците не успяха да притиснат от началото дори резервите на пловдивчани. Половината от титулярите на съперника липсваха, но това не се усети на терена. Даже напротив – ЦСКА не можеше да изнесе топката през първата част, а и през немалко време от втората.
Пред Стамен Белчев има и още сигнални лампи. Една от тях е свързана с вратарския пост. Това в пореден сезон е ахилесова пета за ЦСКА, а представянето на Бусато в последно време отново отваря дискусия. Бразилецът вече в няколко мача поред „блесва” с изключително колебливи изяви, които вкарват напрежение в състава. А срещу Локо направо си доведоха и до попадение.
Бусато набута топката на Занев в много невралгична зона. За капак капитанът допусна техническа грешка при поемането на кълбото, с което на практика го сервира на Салинас и той откри резултата. В ситуацията топката трябваше да бъде пратена напред, но и Бусато, и Занев отиграха погрешно. Между тях двамата явно има не само неразбирателство на терена, но и напрежение, след като бранителят на няколко пъти едва се сдържа да не разкритикува вратаря пред медиите. „Вече не му оставям топката, разчитам само на себе си”, каза Занев неотдавна.
Черниаускас, беше „зачеркнат” след вечното дерби на 1 септември миналата година. Оттогава Бусато е несменяем под рамката. Очевидно е, че южноамериканецът
беше силно надценен след серията от мачове през есента, в които не допусна гол, просто защото не беше поставян под сериозно напрежение. Постепенно обаче слабостите на Бусато започнаха да лъсват и то в почти всеки мач. И стана ясно, че визитката, с която дойде в ЦСКА изобщо не е случайна.
Представянето на ЦСКА през първите полувремена и вратарският въпрос са само два от проблемите пред Стамен Белчев. Пред него има много нерешени задачи и малко време. Но пък козът му е, че вече е бил на „Армията” и е наясно с работата под напрежение.