15-11-2020 Берое взе дербито в Ботевград

Берое взе дербито в Ботевград

15-11-2020 Тема спорт

Черно море с първа победа въпреки съдиите

Берое нанесе втора поредна загуба на Балкан в Националната баскетболна лига. В отложеното дерби от третия кръг на шампионата старозагорският тим надви шампионите с 79:72. Срещата премина през няколко обрата, като победителят бе определен едва в последната част.
В този двубой ротацията на зелените отново отсъстваше, тъй като срещата пропуснаха Станимир Маринов, Димитър Димитров, Марин Маринов и Денислав Вутев. Гостите от Стара Загора пък бяха водени от Бойко Миленков, тъй като Любомир Минчев бе наказан за един мач. В игра за тима обаче се завърна Павел Маринов, който записа първи минути за сезона.
След тази среща предстои пауза в НБЛ заради националните отбори, като първенството се подновява на 5 декември. Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Рейкуон Мичел вкара 15, с 14 е Седариан Рейнс.
За Балкан над всички с 22 точки и 9 борби бе Тауан Ейджи, а стана и ясно, че Станимир Маринов ще претърпи операция на тазобедрената става и няма да играе няколко месеца.
Черно море Тича пък бе брутално рязан от съдиите, но все пак записа първата си победа за сезона в НБЛ. Като домакини варненци се наложиха над Черноморец Бургас с 85:82 в мач с много обрати и драма до последните секунди. Моряците бяха без старши треньора си Галин Стоянов, който е под карантина, и бяха водени от Даниел Клечков. Александър Янев записа дабъл дабъл от 29 точки и 11 борби за победата, 17 точки вкара Веселин Георгиев, а 13 – Пламен Алексиев. Лъчезар Димитров игра с контузия на лявата ръка и вероятно му предстои операция.