15-09-2020 Берое излезе втори

Берое излезе втори

15-09-2020 Тема спорт

Берое победи Славия с 2:0 в София и излезе на второ място. Заралии имат по-добра голова разлика от ЦСКА, с който са с по 11 точки. Зелените надиграха тотално столичани, които продължават да са без победа от началото на сезона и са предпоследни.
Новият наставник на белите Мартин Кушев бе направил няколко промени по състава. Изненада бе появата на Венелин Филипов в отбрана, а в атака опитният Димитър Рангелов остана на пейката. Херо на свой ред в предни позиции този път бе заложил на Октавио.
Старозагорци започнаха доста агресивно срещата и още в 3-ата минута можеше да поведат. Макута проби и центрира отдясно, Фол изпревари Виячки и отблизо нанесе силен удар, който обаче профуча до вратата.
Натискът на Берое продължи. В 7-ата минута Иван Минчев отправи поредната си тупалка, която става негова запазена марка, Стергиакис не се намеси по най-добрия начин, последва добавка на Конте, която обаче стражът изби. Топката отиде у непокрития Фол, който стреля крайно неточно.
Белите отговориха единствено с анемичен удар на Карабельов, който не затрудни Василев. Мощната игра на Берое доведе до предимство в средата на терена, за което белите нямаха отговор. В 17-ата минута пак работа имаше за Стериакис, който изби в корнер изстрел на Гаюс Макута. След ъгловия удар и отклонена от Георги Ангелов топка последва разбъркване във вратарското поле и след не особено добра намеса на Попадийн и стража, за Фол не остана друго, освен да намери мрежата – 0:1.
До 20-ата минута заралии бяха стреляли цели 6 пъти в посока вратата на Стергиакис, като четири бяха точни. Последваха малко по-скучни минути, като гостите владееха инициатива и не допуснаха изненади до почивката, която дойде след два неточни изстрела на домакините.
В началото на второто полувреме недоволен от представянето на Октавио Херо го замени с новото попълнение Еривалдо, за когото това бе дебют за Берое.
Частта започна като под индиго на първата – с гол за гостите. В 52-ата минута десният бек Фуртадо проби почти до аутлинията, надбягвайки Радослав Кирилов. Последва остро центриране в наказателното поле, където Христо Попадийн засече топката в собствената врата. Така във втори пореден мач, след загубата с 0:1 от ЦСКА, Славия си вкара автогол.
Съдбата даде шанс на Попадийн да се реваншира само три минути по-късно. Калоян Кръстев нахлу по лявото крило и центрира успоредно на голлинията, вратарят Василев не пресече топката и тя достигна до непокрития Попадийн, който от няколко метра, вместо да отбележи, прати кълбото високо над вратата.
Този пропуск намери своя еквивалент пред вратата на Стергиакис в 60-ата минута. Резервата в тима на Херо Еривалдо получи подаване отляво, но вместо да направи 3:0, крилото стреля покрай вратата. Дебют за Берое след почивката направи Кукула, който замени Фол. За белите първи минути записа Кабов. Столичани така и не налучкаха верния ритъм и продължават да затъват в посредствеността, след като в четвърти пореден мач не вкараха.