15-12-2019 Берое наказа Царете за 9 минути

Берое наказа Царете за 9 минути

15-12-2019 Тема спорт

Берое пречупи Царско село за 9 минути след почивката за успех с 2:0 под Аязмото. Александър Цветков даде две отлични асистенции за Камбуров и Конте. До почивката заралии играха доста слабо и гостите имаха по-добрите ситуации, но не успяха да реализират. През втората част обаче тимът на Димитър Димитров се стегна и стигна до победата. Така заралии изпратиха есенния дял с баланс 9-1-10 и 31:29 голова разлика. Зелените регресираха осезаемо спрямо миналия сезон.
През първата част Царско село изглеждаше по-опасният тим. Берое пък дълго време не успяваше да наложи натиск, а действията се развиваха основно в средата на терена. Заралии се увличаха в индивидуални действия, поради което Херо често се ядосваше на тъча. Камбуров пък оставаше изолиран. Двата тима имаха три шанса в ранните етапи от срещата, но Ната и Мари за Царско село и Бригидо за Берое не поразиха целта. В 30-ата минута столичани създадоха най-добрата ситуация до този момент. Марков подаде по земя от левия фланг към пеналта. Там Туба не успя да изчисти добре и кълбото отиде към Бахамбула, който обаче от 18 метра стреля до гредата в аут.
След почивката беше по-интересно, като ситуациите бяха повече, а Берое изглеждаше далеч по-опасен. Много активен беше Бригидо. В 49-ата минута Карбониери изчисти пред Бригидо в пеналта. При ответната атака Антуи стреля на сантиметри покрай гредата в аут. В 54-ата пък Бригидо пусна пас в перспектива към Камбуров, но Шарлестон се върна навреме и изчисти. Секунди след това Конте центрира отляво, а Камбуров засече топката и тя се отби от ръката на Шарлестон. Претенциите на Берое за дузпа не бяха зачетени от рефера Николай Йорданов.
Берое обаче продължи да натиска. Най-опитният бранител на столичани Кавдански пък получи травма и бе заменен, което оказа негативно влияние на представянето в дефанзивен план. В 65-ата минута Конте добре задържа топката отдясно и пусна извеждащ пас за Меледже, който стреля по диагонал, но покрай вратата в аут. В 68-ата обаче заралии поведоха. Защитата на Царско село бе изнесена твърде високо, при което Цветков даде хубав извеждащ пас към Камбуров, който изскочи сам срещу вратаря. Нападателят подлъга Пласид и с левия крак реализира в опразнената врата за 1:0. Така Камбуров вече има 403 мача и 228 гола в елита.
Гостите отговориха с неточен удар с глава на Карбониери след фаул. Но в 77-ата всичко приключи. Сашо Цветков отново изведе отлично съотборник сам срещу вратаря, този път Конте. Африканецът реализира с плътен удар с десния крак по диагонал за 2:0. В края травма получи и дебютантът на гостите Шарлестон, поради което те завършиха срещата с 10 човека.