в днешния брой Берое на исторически финал

Берое на исторически финал

19-02-2017 Тема спорт

Берое се класира за пръв път в историята си на финал за Купата на България. Година след като заралии спечелиха бронзов медал в надпреварата, дебютен за клуба, те показаха, че са надградили и ще имат възможност да приберат трофея в Стара Загора. Това се случи за сметка на домакините от Академик Пловдив. Селекцията на Любомир Минчев разби студентите с 83:65 и по този начин ги ли??и от първия им финал след 61 години пауза.
Срещата започна по-добре за гостите, които с агресивна защита успяха да вземат лек аванс. Те поведоха с 6 точки, но пропиляха три бързи атаки, което позволи на домакините да останат близо в резултата. По-добрата игра на Берое обаче продължи да им носи позитив и след първата четвърт те напълно логично водеха с 9 точки.
Силно включване на Тихомир Желев и три тройки от негова страна увеличиха аванса на заралии до 13 в началото на втората част. В този момент един от реферите Венци Великов отсъди спорен фаул, последван с техническо на гарда, което го извади от игра до почивката. Тук на преден план изпъкна и по-дългата и равностойна пейка на гостите. Всеки един от включващите се от скамейката на Минчев допринася??е за по-доброто представяне на Берое, най-вече в защита, а резултатът не закъсня – заралии поведоха с 25 преди почивката.
След паузата домакините така и не намериха ре??ение за излизане от тежката ситуация, в която бяха изпаднали. Вместо това в един момент разликата достигна 29 точки, а интригата бе убита въпреки опитите на студентите да променят каквото и да е в „Колодрума“.
Над всички за Берое бе Арън Джоунс, който се отличи с 13 точки, 7 борби, 4 асистенции и 3 откраднати топки. Омари Гудул пък добави дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби. За Академик Пд Джордан Семпъл постигна традиционния си дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби.