14-11-2020 Берое отупа Локо в дебюта на Тунчев

Берое отупа Локо в дебюта на Тунчев

14-11-2020 Тема спорт

Берое победи Локо Пловдив на „Лаута“ с 3:1 в контрола. Мачът бе неофициален дебют за новия старши треньор на черно-белите Александър Тунчев.
Головете за старозагорци отбелязаха Карлос Охене, Кукула и Еривалдо, а попадението за домакините вкара Лукас Салинас. Гомис от Локо бе изгонен в 73-ата минута за втори жълт картон, след грубо влизане в краката на Кукула, но на негово място на терена влезе младокът Петър Петров. И двата тима имаха куп национали и контузени, което принуди Херо и Тунчев да пуснат и доста юноши.
Локо отправи първия удар в мача в 8-ата минута. Кенан Муслимович подаде към Кристиан Илич, който стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет и топката профуча встрани от левия стълб на вратата на Генадий Ганев. Гостите отговориха с бързи слизания в половината на съперника, но допускаха грешки в последния пас. Същото важеше и за черно-белите, които стояха по-добре на терена преди почивката.
Джуниет Али центрира в наказателното поле на черно-белите в 35-ата минута, след което се получи рикошет в крака на Милош Петрович и топката кацна на напречната греда.
Берое пренесе играта в половината на съперника и поведе в 38-ата минута, след като Илко Пиргов допусна груба грешка. Алиун Фол открадна топката от Пиргов, след това подаде към Кукула, а той намери отлично Карлос Охене, който вкара в опразнената врата с ефектен удар от въздуха. Локо пък не намираше верния път към вратата въпреки опитите си.
Заралии удвоиха преднината си в 51-ата минута. Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Кукула бе оставен непокрит и с удар от воле прати топката във вратата на Илко Пиргов.
Зелените продължиха да водят играта, но допуснаха попадение в 61-ата минута. След грешка в средата на терена за Берое, Лукас Салинас проби в наказателното поле на гостите и вкара с прецизен удар. В следващите минути Еривалдо блесна с два пробива, но отново липсата на концентрация в завършващата фаза попречи на гостите да вкарат. Това все пак се случи в 87-ата минута. Юношата Божидар Пенчев отправи хубав удар, който резервата Кристиан Томов успя да отрази, но при добавката Еривалдо не пропусна да вкара – 1:3.
Така периодът за Локо след Бруно Акрапович започна със загуба от Берое, макар и в контрола.

ЛОКО ПД – БЕРОЕ 1:3