20-09-2020 Берое прегази и Черно море

Берое прегази и Черно море

20-09-2020 Тема спорт

Берое разгроми Черно море с 4:0 у дома и излезе начело в Първа лига поне преди днешното дерби ЦСКА - Лудогорец. Дискусионен гол преди почивката и рецитал с нови три попадения през втората част донесоха успеха за старозагорци, докато моряците се смъкнаха на 12-та позиция, като в последните си четири мача взеха само точка.
Димитър Димитров-Херо заложи на любимата си постройка от миналия сезон 3-5-2, в атака с Фол и Кукула, който за първи път бе сред стартовите 11. Илиан Илиев пък замести младоженеца Матиас Курьор, който през уикенда се жени във Франция, със завърналия се след наказание Родриго.
Началото бе за домакините, но надмощието им бе най-вече позиционно и добре групираните два дефанзивни вала на моряците се справяха умело. Нещо повече, първото чисто положение в мача бе за Черно море. В 20-ата минута Панайотов изведе отлично Иса отдясно по диагонал. Нападателят напредна и стреля опасно, но Християн Василев запази самообладание и изби в корнер, докато защитниците очакваха сигнал за засада. В 24-ата гостите понесоха тежък удар, след като Родриго получи разтежение на дясното бедро и бе заменен от Денислав Ангелов.
Оттук Берое са активизира, като последваха няколко техни пропуска. Пет минути преди почивката заралии поведоха, макар и при тънко положение на засада. Александър Цветков разтегли далеч наляво към Крум Стоянов, който бе последният от четирима изтеглящи зелено-бели футболисти, които останаха зад защитата, но тъчреферът от противоположната страна Николай Чакъров не реагира. Стоянов се пребори с Попов и от аутлинията върна назад, а там Кукула с безпощаден удар с левия крак откри.
Първите минути на втората част бяха за варненци, които направиха две опасни слизания отдясно, като в 50-ата минута изведеният на скорост Попов комбинира с Ангелов в наказателното поле, но младият нападател стреля над вратата.
Отговорът на Берое бе мигновен. В 51-ата отляво Крум Стоянов качи топката на главата на Кукула, който между Янчев и Панов я прати в обратния ъгъл за 2:0. В 57-ата Фол проби отдясно, влезе в пеналта и намери Конте, който обаче би встрани. 60 секунди по-късно упражнението се повтори и този път прошка нямаше. Отново Фол бе изведен в коридор зад защитата, изпревари вратаря Георгиев и върна към Минчев, който от границата на наказателното поле технично копна топката за 3:0.
В 65-ата минута варненци окончателно бяха прекършени от директен червен картон Исмаил Иса, който изрита без топка фаулиралия го грубо миг по-рано Ангелов.
Крайното 4:0 оформи в 68-ата минута Фол, а Крум Стоянов записа трета асистенция с прострелно центриране отляво, което бе засечено от движение от французина пред погледа на централните бранители Станчев и Янчев. До края Берое доминираше, а удар на Макута бе изчистен от голлинията.