13-12-2020 Берое разби Ботев в Битката за Тракия

Берое разби Ботев в Битката за Тракия

13-12-2020 Тема спорт

Берое е спечели с 3:0 мача, който е известен като „Битката за Тракия“. Заралии тотално надиграха раздирания от проблеми Ботев Пловдив, в чиито редици липсваха двамата най-стойностни играчи Тодор Неделев и Атанас Илиев. Гостите бяха водени от трети различен треньор от началото на сезона. Кампанията бе започната от Ферарио Спасов, който бе заменен от дуото Петър Пенчев и Георги Онов, а годината ще бъде завършена от Стефан Стоянов. Дебютът на наставника, който бе част от ДЮШ на Ботев, бе белязан от слаба и безидейна игра на жълто-черните, които не успяха да сътворят нищо интересно и смислено в градивен план. Съвсем логично пловдивчани продължиха да бъдат най-слабият гост в елита, като за седем мача са регистрирали 6 загуби и 1 равенство, а тимът не е отбелязвал гол в шампионатен мач от 26 октомври.
Берое започна по-агресивно мача. Първата по-сериозна опасност пред Аргилашки дойде в 9-ата минута, когато самостоятелен рейд на Иван Минчев през центъра завърши с шут от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда. В 20-ата минута след изпълнение на тъч отдясно отново Минчев овладя кълбото, напредна и го прекара между краката на Еспиноса, намирайки Еривалдо. Португалецът направи няколко крачки по ширина на наказателното поле и от точката на дузпата стреля по земя, откривайки резултата. Проблемът бе, че в момента на паса Еривалдо бе в положение на засада и голът не трябваше да бъде зачетен. Берое, който записа 12-и пореден двубой, в който тимът бележи гол, продължи да бъде по-добрият отбор и само в рамките на първия половин час заралии бяха изпълнили седем корнера. След половин час игра зелените можеха да удвоят резултата. Крум Стоянов проби отляво и с пас по земя намери Макута, но шутът от движение на конгоанеца излезе в аут.
Първият и единствен удар по посока на стража на домакините дойде чак в 42-ата минута и бе дело на Димитър Тонев, но той бе неточен. В 44-ата минута Берое можеше да удвои, след като Минчев намери нахлуващия отляво Лебон, но Аргилашки спаси удара на французина.
Второто полувреме започна отново с по-добра игра на заралии и логично избраниците на Димитър Димитров решиха всичко в мача в 54-ата минута. Еривалдо проби чудесно отдясно, намери Фол на около 6-7 метра от вратата на Аргилашки и нападателят не сгреши, отбелязвайки 8-то си попадение от началото на сезона. Само 3 минути по-късно резултатът стана класически. Еривалдо центрира от корнер, Георги Ангелов надскочи Шоколаров, ударът му с глава мина през ръцете на Аргилашки за 3:0. След този гол домакините намалиха темпото, като решиха да запазят сили за предстоящите мачове.