30-10-2017 Берое разплака Тити в

Берое разплака Тити в "Универсиада"

30-10-2017 Тема спорт

Берое запази перфектния си баланс в НБЛ и след визитата на Левски 2014. В изключително оспорван и драматичен двубой заралии съумяха да вземат загубен двубой след 73:71 в зала „Универсиада”. Гостите от Стара Загора губеха на моменти с 8-9 точки, като през по-голямата част от срещата бяха в ролята на изоставащи. В самия край обаче те показаха по-голям характер и намериха начин да нанесат второ поражение за сините през сезона.
Привидно заралии тръгнаха по-добре, повеждайки с 9:5, но срещнаха сериозни проблеми с организацията в нападение и опазването на Никола Маравич. В резултат на това домакините отвърнаха със серия от 13:0 и взеха комфортен аванс в средата на първата част. Силно включване на Александър Янев от пейката, съчетано със зонова защита обаче върнаха гостите и те дори поведоха с 29:28 малко преди почивката. Все пак съставът на Константин Папазов успя да вземе минимален аванс при 42:39 на полувремето.
След паузата двубоят продължи да върви равностойно, като момчетата на Любомир Минчев доминираха в подкошието, но допускаха твърде много грешки, което осигуряваше лек превес и спокойствие в изявите на тима на Папазов, който имаше по-добър процент при стрелбата от средно и далечно разстояние.
Домакините се виждаха победители, когато благодарение на Маравич и Веселин Веселинов направиха серия от 8:0 и поведоха с 67:59. Сърбинът обаче направи два глупави фаула срещу Антъни Дейвис, което го извади от игра, а усилията на Янев, подплатени с две тройки на Тери Уиснант, донесоха изненадващ обрат при 69:71 за носителя на Купата и Суперкупата на България. След две разменени стрелби дойде и драмата. Първо реферите не отсъдиха категоричен фаул срещу Дейвис, след което поредица от грешки в нападението на Левски 2014 не им позволи да организират смислена атака, с която да си позволят да доведат нещата до продължение или дори да спечелят.
Янев бе над всички за победата с 22 точки, 6 борби и 4 асистенции. Дейвис пък добави дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби. За сините Станимир Маринов игра без смяна 40 минути и вкара 20 точки, а Маравич се отчете с 19 точки и 13 борби.

ЛЕВСКИ 2014 – БЕРОЕ 71:73
(25:22, 17:17, 14:15, 15:19)
ЛЕВСКИ 2014: Карамфилов 2, Минков 11, Маравич 19, Ст. Маринов 20, Веселинов 14 (Милов, Хънт, Симеонов 5, Алипиев)
БЕРОЕ: Уиснант 11, Дейвис 14, Тодоров 6, Желев 10, Дудев 2 (Янев 22, Николов 8, Василев)
Съдии: Хорозов, Цинцарски, Костов