26-07-2020 Берое се разправи с новак у дома

Берое се разправи с новак у дома

26-07-2020 Тема спорт

Берое разби с 4:0 новака в елита ФК ЦСКА 1948 Сф. По два гола за заралии реализираха Макута и Конте.
Старозагорци започнаха доста напористо. Възпитаниците на Димитър Димитров имаха териториален превес и постоянно притискаха новака в елита. Затова и те логично поведоха. В 18-ата минута Иван Минчев открадна топката и с отлична асистенция изведе Гаюс Макута, който прати топката в мрежата на Наумов - 1:0. Това конгоанецът с френски паспорт си направи отличен подарък за рождения ден - вчера навърши 23 години. Само 2 минути по-късно Берое удари пак. Тогава Конте получи топката, финтира съперник, влезе в пеналта и вкара с десния крак в долния десен ъгъл - 2:0.
След средата на първата част гостите се съвзеха. Първо Ангел Бастунов обстрелва вратата с глава след корнер, но Ганев улови. Малко след това Галин Иванов стреля мощно с воле извън пеналта след избита топка от Мезаг, но стражът на домакините отново не трепна и парира. След това и Пиргов пробва да вкара с глава, но бе отказан от Ганев. В 39-ата минута Бастунов проби и намери Шопов в пеналта, той отигра с пета, а Даниел Младенов пропусна да засече топката на метър пред голлинията - това бе отличен шанс за столичани.
През втората част заралии отново натиснаха педала и стигнаха до нови две попадения. В 57-ата минута резултатът вече бе 3:0. Тогава Макута се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира. В 64-ата минута дойде и четвъртото попадение за Берое. Алиун Фол бе съборен в наказателното поле от Симеон Петров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Конте, който не сбърка - 4:0.