11-10-2020 Берое с късен щурм за победа в Плевен

Берое с късен щурм за победа в Плевен

11-10-2020 Тема спорт

Академик удари Черно море Тича във Варна

Берое измъкна трудна победа като гост на Спартак Плевен при откриването на сезона в мъжката НБЛ. Момчетата на Любомир Минчев нанесоха удара си в заключителните моменти от срещата, която иначе беше много оспорвана.
Още през първото полувреме гостите дръпнаха с 11 точки, но допуснаха авансът им да бъде стопен, като козът на Спартак беше стрелбата от тройката. След почивката обаче късметът им започна да изневерява и старозагорци отново започнаха отново да се откъсват в резултата. Този път отговор от страна на домакините нямаше и в началото на последната част авансът на Берое стигна 21 точки, което реши мача. С най-голям принос за успеха бяха Николай Стоянов и Брейди Роуз, които вкараха по 19 точки, а Мартин Маринов се отличи с 21 т. за домакините.
С победа на гостите завърши и другият мач от деня между Черно море Тича и Академик Пд. „Студентите” стигнаха до успех с 97:82 във Варна като срещата се разви по подобен сценарий. И тук интригата се запази до началото на второто полувреме, а след това домакините започнаха да трупат пасив, който в последните 3 минути нарасна до 12 точки. Васил Бачев и Тони Гуджино отбелязаха по 20 т. за успеха, а Александър Стойков отовори с 21 т. за варненци.

СПАРТАК ПЛ – БЕРОЕ 68:87
(22:21, 18:21, 13:18, 15:27)
СПАРТАК ПЛ: Пасков 9, М. Маринов 21, Маринчешки 12, Острев 3, Остоич 5 (Н. Маринов 13, Тодоров 2, Пенков, Кирилов 3)
БЕРОЕ: Ваклинов 15, Стоянов 19, Мичъл 14, Роуз 19, Бишъп 7 (Лазаров 3, Илиев 8, Комбаков 2, Минков)
Съдии: Русев, Нучев, Субашиев