31-01-2020 Берое с тежка загуба в Турция

Берое с тежка загуба в Турция

31-01-2020 Тема спорт

Берое допусна тежка загуба от десетия в Полша Заглембе Любин с 0:3 в контрола. Проверката бе последна за заралии от лагера им в Турция.
Досега старозагорци бяха победили румънските Ботошани (2:1) и Сепси (1:0), загубиха с 0:1 от друг полски тим Лехия Гданск, завършиха 1:1 с казахстанския Ордабаси. Дебют направи Омар Косоко, а Конте се завърна в игра след контузия.
През първите десет минути на двубоя със Заглембе футболистите на Димитър Димитров-Херо бяха по-активни, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. В 12-ата минута Заглембе отбеляза във вратата на Перниш с първата си възможност. Патрик Сис се възползва от лошото подреждане на защитата в зелено и засече центриране на втора греда. Херо бе заложил на схема с трима в отбрана (3-5-2). В 19-ата минута Иван Минчев разтресе гредата с хубав удар от въздуха. В 24-ата минута Фол предпочете да играе сам и вместо да подаде на Стив Фуртадо, стреля неточно в аут.
В 37-ата минута Мартин Камбуров засече добро центриране на Стив Фуртадо. Топката бе насочена под напречната греда, но стражът на Заглембе успя да парира с една ръка. В 43-ата минута играчите от Полша получиха възможност да удвоят преднината си след нарушение на Туба в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а зад топката застана Филип Стразински, който реализира.
В 54-ата минута Виктор Генев пропусна добра възможност да намали изоставането на Берое. Пореден пропуск направиха заралии в 62-ата минута. Фол не успя да се възползва от отбита топка от вратаря на поляците и отново стреля в стража.
В 85-ата минута Заглембе оформи класиката. Дамян Бохар финтира Виктор Генев, а след това нанесе мощен удар в горния десен ъгъл на Генадий Ганев. Попадението бе доста красиво.
В сряда (5 февруари) Берое среща Нефтохимик в Стара Загора.