02-04-2016 Блестящ Камбуров сгази Пирин Бл, изравни Гетов

Блестящ Камбуров сгази Пирин Бл, изравни Гетов

02-04-2016 Тема спорт

Мартин Камбуров няма спиране и на 35 години. Нападателят на Локо Пловдив наниза хеттрик при убедителния успех с 4:2 над Пирин Бл в първия мач от 27-ия кръг на А група. По този начин Камбуров вече има 165 гола в елита (121 за Локо Пд), с което се изравни с Пламен Гетов на 5-то място във вечната ранглиста. Таранът също така изпревари Стефан Богомилов (162) и Никола Котков (163).
Играч номер едно на България за 2013 година Иван Иванов пък направи повторен дебют за Локо Пд в центъра на защитата, където игра в тандем с Кирил Котев.

Гостите започнаха по-добре, но Даниел Младенов в 3-ата минута и грешка на Ел Харуби в 10-ата минута не бяха достатъчни, за да се стигне до гол. Такъв падна девет минути по-късно. Капитанът Мартин Камбуров откри резултата в 19-ата минута. Нападателят бе оставен напълно непокрит в наказателното поле след центриране отляво на Велковски. Той имаше време да си спре топката и да я насочи в мрежата на Костов. Емил Гъргоров пропусна да удвои аванса на домакините в 25-ата минута. Тогава той бе изведен великолепно от Камбуров, но ударът му от воле мина на сантиметри от страничната греда.

Мартин Тошев изравни в 27-ата минута с глава, след като също бе оставен непокрит в наказателното поле. Последните минути на първата част "бяло-черните" пропуснаха двоен удар, а след това Камбуров подаде на Велковски, който бе фаулиран от Янко Сандански и Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топка застана Камбуров и не сбърка в 44-ата минута за 2:1.

Втората част започна добре за домакините, които вкараха два бързи гола и решиха всичко в своя полза.
Страхотен гол на Дани Кики в 52-ата минута увеличи преднината на пловдивчани. Бившият младежки национал изстреля снаряд от над 24 метра и вкара своя първи гол за годината и втори за този сезон. Пет минути по-късно Камбуров реализира хеттрик след хубав удар от въздуха. Голмайсторът засече центриране на Кики и вкара своя 10-и гол за сезона и общо пети в последните три двубоя.

"Смърфовете" можеха да вкарат и нов гол до края на срещата, но вместо това получиха попадение. Мартин Тошев се разписа във вратата на домакините за втори път. Нападателят бе точен от дузпа в 83-ата минута със своето шесто попадение в тази кампания. Въпреки това гостите нямаха шанс да се върнат в срещата в оставащите минути, като домакините записаха заслужен успех, който е първи за Илиан Илиев на "Лаута".

Наставникът увеличи положителната си серия начело на тима на четири мача - две победи и две равенства, а Локомотив за първи път вкара над две попадения в един мач през този сезон.

Тимът на Наджи Шенсой се опита да играе офанзивен футбол и допусна елементарни грешки, което донесе на тима 24-и пореден мач на "Лаута" без успех. "Орлетата" записаха последно победа в първенството на този стадион през 1973 година.

Локомотив е с актив от 28 точки и се изравни с Черно море и Ботев (Пловдив), като дръпна с 11 точки пред последните два тима - Монтана и Пирин, които останаха със 17.