30-06-2019 Ботев Вр вкара 4 на ЦСКА 1948

Ботев Вр вкара 4 на ЦСКА 1948

30-06-2019 Тема спорт

Четирима различни играчи се разписаха за тима на Сашо Ангелов

Ботев Враца удари с 4:2 втородивизионния ФК ЦСКА 1948 в контрола, играна на стадион „Струма“ в Симитли. Валери Домовчийски откри резултата за елитния тим от дузпа, Петър Атанасов удвои в 30-ата минута, а Андреас Васев направи 3:0 малко по-късно. Чавдар Ивайлов от червените върна едно попадение в 64-ата минута, но Даниел Генов пак даде аванс на врачани от три гола – бе точен от дузпа. Към края Андон Гущеров фиксира крайния резултат.
Футболистите на Сашо Ангелов стартираха силно. В петата минута Даниел Генов проби в наказателното поле и бе фаулиран. Отсъдената дузпа беше превърната в гол от капитана Валери Домовчийски – 1:0 за Ботев. След половин час игра те удвоиха. Петър Атанасов опита да намери Генов, но топката се върна в него и той с мощен шут я прати в мрежата – 2:0. В ситуацията вратарят на ФК ЦСКА 1948 Михайлов не се намеси добре. 5 минути преди почивката Андреас Васев бе изведен зад защитата и направи аванса на Ботев класически – 3:0.
През втората част втородивизионният тим се активизира. В 64-ата минута Чавдар Ивайло намери пролука в отбраната на врачани и намали – 1:3. 6 минути по-късно Домовчийски беше спънат в наказателното поле, което доведе до втора дузпа за врачани, отсъдена от рефера Николай Йорданов. Този път зад топката застана Генов, който опъна мрежата – 4:1. Малко след това Будинов пропусна на два пъти да вкара за врачани. В 84-ата минута Гущеров бе намерен почти на празна врата и без проблем оформи крайното 4:2 за Ботев.