26-09-2020 Ботев Вр излъга Монтана  в дербито на Северозапада

Ботев Вр излъга Монтана в дербито на Северозапада

26-09-2020 Тема спорт

Ботев Враца надделя с 2:0 над Монтана в дербито на Северозапада. Двата отбора предложиха истинска битка на стадион „Христо Ботев”. Домакините се добраха до успеха след попадение в края на първата част на Димитър Буров, а в началото на второто полувреме голмайсторът на врачани Даниел Генов удвои преднината на тима. Той вече има 5 гола в Първа лига през сезона. Гостите пък могат да съжаляват за поражението, след като напълно контролираха двубоя през първите 45 минути на мача, но не успяха да материализират положенията си.
Гостите стартираха агресивно и спечелиха контрола на топката. Още в 6-ата минута възпитаниците на Никола Спасов имаха шанс за попадение, след като Янко Ангелов отправи изстрел от дистанция, но Костов се намеси решително.
Минути по-късно Монтана създаде нова опасност. Тони Тасев изведе отлично Николай Минков зад гърба на защитата. Крилото овладя и шутира към вратата, но отново последна преграда бе Костов.
Гостите продължиха да бъдат по-активни, но врачани постепенно изравниха действията на терена. В 25-ата минута се стигна и до най-чистото положение пред вратата на Макенджиев, но изстрелът на Н’Диайе с глава не намери целта.
В 43-ата минута Монтана стигна и до най-добрият си шанс да открие. Тасев проби по дясното крило и финтира Керчев. Фланговият футболист на гостите комбинира в наказателното поле с Билал Бари, след което нанесе плътен изстрел, но топката попадна в главата на Илия Миланов. Балджийски се добра до кълбото и стреля по земя в долния ляв ъгъл, но топката срещна гредата и не попадна в мрежата.
Против всякаква логика Враца поведе в добавеното време на първата част. Домакините развиха постепенна атака. Узунов подаде към Том на десния фланг. Бразилецът не се забави и центрира към задната греда, където непокритият Димитър Буров засече от въздуха в мрежата на Макенджиев – 1:0.
Попадението, което реализираха в края на първата част, вдъхна необходимото самочувствие на домакините и те стартираха по-добре вторите 45 минути.
В 58-ата минута Ботев удвои преднината си. Том пресече топка в центъра и подаде към Атанасов, който напредна по десния фланг и с красив фалцов пас намери Генов зад гърба на защитата, а за нападателя бе лесно да реализира отблизо в горния десен ъгъл – 2:0. Това бе пети гол за него от началото на сезона.
Монтана опита бързо да върне попадението и упражни натиск.
В 70-ата минута Минков центрира остро и Бари стреля с глава, но Костов изби в ъглов удар. След последвалия корнер Йорданов също нанесе удар от въздуха, но топката излезе в аут.
В 69-ата минута Тони Тасев стреля фалцово от пряк свободен удар, но топката премина покрай десния стълб. В 74-ата минута Николай Минков стреля от границата на наказателното поле, след което Костов изби влизащата под гредата топка.
В крайна сметка Ботев си осигури трите точки, които го изкачиха на 7-ата позиция, измествайки Монтана и Царско село.

БОТЕВ ВР – МОНТАНА 2:0