01-12-2019 Ботев Пд бие със спорен гол

Ботев Пд бие със спорен гол

01-12-2019 Тема спорт

Ботев записа четвърта поредна победа - 3:0 над Царско село на стадион "Славия", като първото попадение бе много спорно, а за второто помогна локва. Гостите си осигуриха комфортен аванс до почивката с две попадения на Вутов, а през втората се разписа Неделев от дузпа. Домакините повече владееха топката и бяха по-активни, но бяха много неефективни.
На места по терена имаше локви заради падналия в София преди обед обилен дъжд. Домакините започнаха силно. В 3-ата минута Венци Христов избяга на Кристиан Димитров по десния фланг, подаде на Карачанаков в пеналта, но крилото би над гредата. Малко по-късно Антуи също не успя да порази целта - негов изстрел бе спасен от Янко Георгиев. Домакините бяха значително по-активни, а нещата за Ботев не се получаваха. Пловдивчани сбъркаха доста пасове и нямаха добра атака. Антуи бе активен по левия фланг и канарчетата често бяха принудени да спират пробивите му с нарушения. В 21-ата минута Карачанаков стреля от свободен удар над вратата.
Някак нелогично обаче гостите поведоха. При това с много спорен гол. Марин нахлу отдясно в пеналта и върна топката към малкия пеналт, където Вутов бе непокрит и лесно вкара - 0:1 в 25-ата минута. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения, че топката е напуснала терена, преди да бъде подадена към Вутов. Повторенията показаха, че по-скоро тя е напуснала с пълния си обем очертанията на терена.
Попадението съкруши домакините, а Ботев реализира пак 10 минути по-късно. Тогава при разиграване на столичани топката спря в една локва на терена, Балтанов я взе на центъра и изведе Антонио Вутов сам срещу вратаря. Вутов влезе в пеналта и с точен изстрел прати топката пред вратата - 0:2. В края на първата част след продължителна атака шут на Неделев мина на сантиметри над напречната греда.
Едва 30 секунди след началото на второто полувреме при отлично нападение, минало през Тонев, Неделев и Вутов, топката достигна до Балтанов, който стреля, но Ната изби от голлинията. Малко след това и Вутов пропусна.
В 65-ата минута гостите направиха отлична контра. Вутов намери Неделев, който напредна и пак пусна към нападателя. В момента, в който Вутов пробваше удар, Кавдански му се хвърли на шпагат - игра с топката, но и закачи нападателя. Реферът отсъди дузпа и изгони Кавдански, а Неделев се разписа от бялата точка - 0:3.
До края домакините имаха няколко положения, но не успяха да вкарат.