в днешния брой Ботев Пд вкара, но пак не би

Ботев Пд вкара, но пак не би

31-10-2019 Тема спорт

Ботев Пловдив и Арда завършиха при равенство 1:1 в Пловдив. След нулево първо полувреме Фернандо Виана в 63-ата минута откри с глава резултата за жълто-черните, реализирайки гол №2700 за тима в елита. Но две минути по-късно Иван Коконов отблизо изравни.
По този начин Ботев прекъсна негативната си серия без отбелязан гол, но вече не познава вкуса на успеха в седми пореден мач, като за последно победи Витоша Бистрица с 2:1 в края на август. За негативна серия може да се говори и в Арда, след като в трети пореден двубой тима не успя да спечели.
В началните минути на мача гостите "скриха" топката на домакините и градяха атаките си с дълги разигравания. Канарчетата бяха избрали по-прибрана тактика, която принуждаваше нападателя Виана да се прибира зад централната линия и изчакваха грешка на опонента си. Въпреки това в 13-ата минута центриране от корнер на Неделев намери Пиргов, който стреля опасно с глава покрай вратата на Караджов. Две по-късно Станислав Шопов изведе зад гърба на отбраната Виана и бразилецът от границата на наказателното поле прати топката в ръцете на вратаря. Постепенно жълто-черните изравниха играта, както и владеенето на топката. В 24-ата минута Арда стигна до първата си възможност в мача, Василев се възползва от грешка в отбраната на Ботев, напредна и от 25 метра стреля покрай десния страничен стълб на Георгиев. По-късно стражът на гостите изби с една ръка опасен диагонален изстрел на Леони. В 36-ата минута Шопов падна в наказателното поле след съприкосновение с Ховсепян, но главният съдия Драганов не посочи точката за дузпа, а му показа жълт картон за симулация.
Двата отбора стартираха в спокойно темпо втората част и в началните минути канарчетата поискаха за втори път дузпа за сблъсък между Караджов и Виана, но и този път реферът не посочи бялата точка. По-късно Стамен Белчев усили нападението си, включвайки Елиша Сам, а от своя страна Ферарио Спасов пусна в игра дефанзивния Джонатан за сметка на юношата Тонев.
В 63-ата минута Филипов центрира отдясно в наказателното поле, където Фернандо Виана се вклини между Хасани и Гаич и с глава реализира - 1:0 за Ботев. Но преднината на жълто-черните не трая дълго и само след две минути останалият непокрит на метър от голлинията Иван Коконов изравни резултата след разсеяна игра в защита на канарчетата и диагонален пас на Лозев. В 78-ата минута Неделев центрира от фаул в наказателното поле, Димитров подаде на задната греда, където Перван не успя да нанесе хубав удар и стреля с рамо, при което Караджов улови на голлинията. В заключителните минути на мача Ферарио Спасов включи в игра и 17-годишния Атанас Стоименов, който направи официалният си дебют за Ботев. Именно младокът в 85-ата минута центрира в наказателното поле, където Виана стреля с глава, но Караджов отрази удара му. До края голове не паднаха и равенството се запази.