в днешния брой Ботев Пд вкара 6 на Марица

Ботев Пд вкара 6 на Марица

16-01-2020 Тема спорт

Младок дебютира с гол за жълто-черните

Ботев стартира ударно в контролите и разби градския съперник Марица с 6:0 в спаринг, игран на основния терен на базата в Коматево. От тима на канарчетата отсъстваха Тодор Неделев, Антонио Вутов и Димитър Пиргов, които получиха почивка от старши треньора Ферарио Спасов. Не игра и Джонатан Перейра. Сред титулярите попаднаха младоците Станислав Работов, Бисер Бонев, Станислав Шопов и Никола Илиев. Резултатът бе повече от очакван, защото Марица - втори в Югоизточната Трета лига, стартира подготовка едва в понеделник. Попаденията реализираха Александър Тонев, Слави Шопов, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев и младокът Стефан Попов, който направи дебют за мъжете, а гостите си вкараха автогол.
Още в 3-ата минута Александър Тонев не остави никакви шансове на стража на Марица Горан Гръблев със силен удар в горния десен ъгъл - 1:0. След вихреното начало действията на терена се поуспокоиха и чисти положения пред двете врати липсваха. Канарчетата удвоиха аванса си в 23-ата минута след рикошет в гърба на защитник на Марица. Тогава центриране на Филип Филипов от десния фланг се отби в тялото на бранител, а топката смени коварно посоката си на движение и падна под гредата на Гръблев - 2:0. В 30-ата минута Станислав Шопов направи резултата класически след остро подаване по земя от Александър Тонев. До почивката тоталното надмощие на Ботев доведе до четвърти гол, отбелязан от капитана Лъчезар Балтанов. Халфът изскочи зад гърба на защитата на маричани и с техничен удар покрай вратаря направи преднината на тима си още по-изразителна.
С началото на второто полувреме в игра се появиха доста футболисти от резервните скамейки на двата тима. В 62-ата минута Марица можеше да отбележи почетен гол, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. В рамките на две минути Тодор Тимонов опита да застраши вратата на Аргилашки, но веднъж топката срещна тялото на защитник, а при втория си опит стреля в аут. В 77-ата минута отново Тимонов пробва да се разпише, но шутът му премина покрай вратата.
Три по-късно Димитър Тонев отбеляза, изведен очи в очи с Илия Николов - 5:0. Младокът напредна и прати топката в свободния ляв ъгъл. В 87-ата минута Стефан Попов оформи крайния резултат с красив удар.