29-06-2019 Ботев Пд патентова 1:0

Ботев Пд патентова 1:0

29-06-2019 Тема спорт

Ботев Пловдив записа трета поредна победа в контролите с 1:0, след като надигра Етър в Сливен. Гола вкара Неделев от дузпа в 25-ата минута. Наказателният удар бе доста пресилен и бе отсъден за нарушение на Пехливанов срещу Вутов. Преди това жълто-черните биха с по 1:0 Ботев Гълъбово и Витоша Бистрица.
Канарчетата играха по-добре през първото полувреме, когато имаха и повече положения. След почивката събитията бяха равностойни, но двата отбора така и не създадоха голови положения. В 6-ата минута Неделев прехвърли защитата с пас, Карачанаков овладя и стреля с левия крак, но право в ръцете на вратаря.
В 24-ата минута Вутов проби в наказателното поле и след лек контакт с Пехливанов падна на тревата. Съдията отсъди дузпа, която Неделев реализира със силен удар в долния ляв ъгъл на вратаря. Към края на първата част Ботев имаше две положения да удвои. В 35-ата Вутов проби и пусна към Неделев, който стреля силно от 17-18 метра, но Иванов изби в корнер. В 42-ата минута Карачанаков направи добро слизане в половината на съперника през средата на терена и шутира, но отново Иванов се намеси подобаващо.
Ботев имаше стремеж основно към дълги подавания в атака, като се търсеха или крилата, или Неделев опитваше да прехвърли защитата, най-често с пас към Вутов. Той обаче понякога действаше разсеяно и пропусна няколко положения. Етър атакуваше основно по крилата, откъдето последваха нескончаеми центрирания, които ставаха лесни плячка за защитата на Ботев.
След почивката отборите видимо се умориха, последваха и смени, които допълнително убиха темпото. През втората част имаше повече битка и по-малко футбол. Кристиан Димитров спря няколко опасни атаки на Етър с решителни намеси. Дебют за болярите направи Александър Дюлгеров, а Тайлон за канарчетата.
В следващите контроли - на 3 юли канарчетата играя с Царско село, а на 5 юли болярите срещат Литекс.