12-03-2018 Ботев Пд с победа №700 в елита

Ботев Пд с победа №700 в елита

12-03-2018 Тема спорт

Ботев постигна зрелищна победа с 4:2 при гостуването на Верея от 25-ия кръг на Първа лига. Навръх 106-ата годишнина на клуба възпитаниците на Николай Киров съумяха да запишат страхотен обрат, след като изоставаха с 0:2 на стадион "Трейс Арена" още до 18-ата минута. Новият нападател на Верея Венцислав Христов дебютира силно, разписвайки се на два пъти.

Toва обаче само подразни "канарчетата", които се развихриха и стигнаха заслужено до трите точки. Сладкият успех дойде след попадения на Жоао Пауло, Диого Кампос, Тодор Неделев и Стивън Петков. Първият привлече вниманието и за гола му ще се говори дълго. Жоао Пауло отбеляза по фантастичен начин, след като в 37-ата минута изненада Пламен Колев с удар от близо 40 метра.

Двата тима, които вече си гарантираха място в първата шестица са съседи в класирането. Ботев е пети, но вече с 39 точки, докато Верея е шести с 35 в актива си.

Това е успех номер 700 за пловдивчани в родния елит. Четвъртото попадение за "канарчетата" в срещата, което бе дело на резервата Стивън Петков, пък е под номер 900 за Ботев при гостувания в елита.