Ботев на Любо започна с успех

15-06-2014 Румен НЕДЕЛЕВ

Цветелин Чунчуков с два гола при победата над Санкт Пьолтен

Румен НЕДЕЛЕВ

Любослав Пенев направи впечатляващ дебют като треньор на Ботев Пловдив, след като канарчетата спечелиха с 4:2 първата си контрола на австрийска земя срещу местния Санкт Пьолтен. С два гола за българите се отличи 19-годи??ният нападател Цветелин Чунчуков, който преди година дойде при канарчетата от ??колата на Левски. Останалите попадения за канарчетата бяха дело на Цветков и Хубер, който прониза собствената си врата. За Санкт Пьолтен, който се подвизава в Б групата на Австрия, но през следващия сезон ще играе в Лига Европа като финалист за купата, отбелязаха Фуцик и Шибени.
Любослав Пенев даде ??анс на двама младоци да започнат в стартовия състав. Редом до опитния Сърджан Лукин в центъра на защитата действа??е юно??ата Радослав Терзиев. В предни позиции пък се подвизава??е талантът Серкан Юсеин.
През целия двубой канарчетата бяха по-добрият отбор на терена и въпреки ранния стадий на подготовката си не оставиха съмнение в превъзходството си. Пловдивчани създадоха и първото опасно положение в мача. В 7-ата минута Христов и Луис Педро комбинираха добре по десния фланг, но центрирането на втория не бе засечено от негов съотборник. Минута по-късно Санкт Пьолтен изненадващо откри резултата. След бърза контраатака защитата на Ботев не се ориентира добре. Фуцик получи топката на празна врата и опъна мрежата на Стаховяк. По-настоятелната игра на канарчетата даде резултат в 19-ата минута, когато ??ван Цветков изравни. Капитанът на Ботев започна атака за жълто-черните, която премина през Луис Педро и Йордан Христов, десният бек центрира прострелно към Ромарио Кортзорг. Холандецът стреля с пета, ударът му бе отразен от вратаря, но при добавката Цветков няма??е проблеми да вкара за 1:1. След изравнителния гол Ботев наложи пълно превъзходство, но ??утове на Луис Педро и Ромарио не намериха целта. Така първата част приключи при 1:1.
През второто полувреме Пенев пусна почти изцяло нова единайсеторка – на терена остана само Веселин Минев.
Четири минути след почивката футболистите на Любо Пенев осъществиха пълен обрат. Анисе стреля, стражът на австрийците изби, а Цветелин Чунчуков без проблем реализира за 2:1. В 58-ата минута Ботев вкара трети гол. Вандер нахлу в половината на австрийците и подаде към Куртеан, който центрира към Цветелин Чунчуков и 19-годи??ният талант, вкара с глава второто си попадение в проверката. Пет минути по-късно резултатът набъбна на 4:1. Вандер центрира остро по земя от десния фланг и Хубер си вкара автогол. Последваха още няколко добри атаки на жълто-черните, но изстрели на Сърмов и Вандер не попаднаха в целта. В 86-та минута Шибени вкара оформи крайното 4:2 за Ботев.
Следващата контрола на канарчетата е на 17 юни, вторник, от 18:00 часа българско време. В нея те ще срещнат елитния австрийски Адмира Вакер.