20-03-2016 Буфон влезе в историята

Буфон влезе в историята

20-03-2016 Тема спорт

Ювентус спечели с 4:1 градското дерби срещу Торино от 30-ия кръг на Серия А. Успехът утвърди бианконерите на върха в класирането, а Джиджи Буфон и Масимилиано Алегри влязоха в историята. Голът от дузпа на Белоти за 1:2 спря серията от 10 мача без попадение във вратата на Юве. В същото време бе фиксиран и новият рекорд по сухи минути на 973, като по този начин Буфон прати в аналите постижението на Себастиано Роси (Милан, 929, сезон 1993/94 г.). Алегри пък стана треньорът с най-много победи – 66, за първите си 100 мача начело на бианконерите за последните 82 г. Тосканецът остави зад себе си доказани имена и легенди като Конте, Капело, Парола (с по 65), Липи (64) и Трапатони (60). Недостижим на върха е Каркано (71), но постижението му е от началото на миналия век (1930-34 г.).
На торинския „Олимпико” Погба и Кедира направиха 2:0 до почивката. След като Белоти намали изравнително попадение, на Макси Лопес (58) не бе зачетено заради милиметрична засада. С 2 гола Мората уби интригата, а за протест в края Кедира бе изгонен.
След 14 кръга без победа Аталанта се усмихна при 2:0 срещу Болоня. Гомес и Диаманти подпечатаха най-дълго чакания успех в елита. В битка за оцеляване Карпи удари с 2:1 като гост Верона и излезе над чертата на изпадащите за сметка на Палермо.
Фрозиноне не се даде на Фиорентина (0:0), а в последните 16 минути за домакините игра Александър Тонев. Българският национал пропусна 2 мача заради контузия. Покрай сигурния изпадащ Верона за останалите две места се очертава жестока битка. Фрозиноне, Палермо, Карпи, Удинезе и Сампдория са се побрали в 5 т.