в днешния брой Великият Бьордален  с 93-ата победа

Великият Бьордален с 93-ата победа

13-02-2012 Тема спорт

Нойнер изпусна втора победа в Контиолахти след четири гре??ки в стрелбата

Легендарният норвежец Оле Ейнар Бьордален спечели преследването на 12,5 км от Световната купа по биатлон във финландския зимен център Контиолахти. Това бе 93-та победа за 38-годи??ният норвежец в кариерата му в стартове за СК и първа от декември 2010-а. Състезанието не започна по възможно най-добрия начин за Бьордален, който допусна две гре??ки още в първата си стрелба. Ре??аващият момент дойде в последната стрелба, когато водачите Мартен Фуркад и Емил Свендсен допуснаха съответно две и три гре??ки от положение прав.
Оле Ейнар Бьордален обаче бе безпощаден и дори малкия механичен проблем при последното му влизане на огневия рубеж, не успя да го разконцентрира. Ветеранът пресече пръв финалната линия с време от 33:43.8 минути. Втори на 13,8 секунди остана водачът в генералното класиране Мартен Фуркад от Франция. Трети се нареди Димитри Мали??ко от Русия с две гре??ки в стрелбата и изоставане от 22,7 секунди. Носителят на „червената фланелка“ Емил Хегле Свендсен завър??и четвърти. Българите Михаил Клечеров и Владимир ??лиев не взеха участие в състезанието.
При жените Кайса Мекерейнен спечели преследването на 10 км. Финландката направи само една гре??ка в четирите си стрелби и измина дистанцията за 32:23.0 минути. Втора след четири гре??ки на огневия рубеж остана водачката в генералното класиране Магдалена Нойнер (Германия). Трета на 37 секунди от победителката завър??и Дария Домрачова от Беларус.