в днешния брой Вратарят Бусато спаси ЦСКА срещу Славия

Вратарят Бусато спаси ЦСКА срещу Славия

10-11-2019 Тема спорт

ЦСКА влезе в най-дългата си победна серия този сезон, след като надигра с 1:0 Славия. Това е трети пореден успех за армейците, които не са допуснали и гол в тези срещи. Точен бе Али Соу след почивката, а след неговото попадение ЦСКА направи куп пропуски. За пореден път червените изнесоха безобразна първа част и добра втора. Изпуснатите възможности пък можеха да им изиграят лоша шега в края, но стражът Бусато с решителна намеса в добавеното време отклони изстрел на Емил Стоев в гредата.
Гълъбов отпадна от състава на армейците в последния момент заради вирус. Така отдясно се завърна Турицов, а това бе и единствената промяна спрямо 2:0 над Черно море - Малинов изненадващо пак беше резерва. Галин Иванов пък стартира на върха на атаката на белите, а Узунов действаше зад него.
ЦСКА изигра поредното си изключително слабо първо полувреме, което вече не е и новина. Червените действаха бавно, с огромен брак в действията в офанзивен план, без никаква острота от фланговете. Славия също не показа нищо в атака. Играта много често беше накъсвана от нарушения, като до почивката бяха извършени над 20.
Армейците стигнаха до нещо опасно чак в 22-ата минута, и то не от игрова ситуация. Гамаков задържа и повали Соу малко пред наказателното поле. Зад топката застана Занев, който стреля опасно от фаула, но Георгиев отрази в корнер. Правеше впечатление, че почти всички статични положения бяха изпълнявани от Занев.
В 36-ата минута армейците направиха нелоша атака през средата на терена, като мерника си от разстояние пробва и Пинто. Неговият изстрел обаче беше отразен в корнер от стража на белите. ЦСКА беше най-близо до гола в 39-ата минута след щастлив рикошет. Евандро шутира между краката на Попадийн, кълбото се отби от бранителя, но срещна напречната греда и излезе в ъглов удар.
Така армейците изпратиха 13-ото първо полувреме в елита, в което не успяха да се разпишат. Не създадоха и нито едно чисто положение пред вратата на гостите. Интересното е, че Славия в 4-та поредна среща се оттегли на почивка при 0:0 след тези с Берое, Витоша и Локо Пд.
След почивката ЦСКА започна да се пробужда. Преди това в 49-ата минута Йомов стреля с глава след центриране на Узунов, но прати в аут. От този момент армейците започнаха да натискат по-сериозно, а Славия се прибираше все по-дълбоко. Соу, Евандро и Отабор не успяха да реализират след добри намеси в защита на Виячки и Гамаков.
В 66-ата минута ЦСКА материализира игровото си предимство. Занев центрира остро от фаул, Соу се измъкна от отбраната и стреля от 7 метра с глава ниско долу. Георги Георгиев закъсня леко с реакцията си и успя само да докосне топката, след което тя премина голлинията за 1:0.
Оттам белите се отвориха и оставиха доста пространства. ЦСКА обаче така и не се възползва при контрите си. Соу се отчете с дежурните си пропуски от чисти положения, а Малинов и Кери също не успяха да вкарат. В 86-ата минута Славия показа зъби, но удар на Галин Иванов с глава бе отразен от Бусато. В 87-ата пък Шоколаров си изкара безумен червен картон. Той ритна няколко пъти Жеферсон, паднал на земята. Реферът Драганов първо му вдигна жълт картон, но после халфът го напсува и вече получи червен.
Въпреки това в добавеното време Славия бе на косъм да изравни, след като Стоев шутира мощно от дистанция, но Бусато с геройска намеса отклони леко топката, с което я прати в гредата и ЦСКА удържа успеха.