13-08-2017 Вратар герой за Миньор Пк

Вратар герой за Миньор Пк

13-08-2017 Тема спорт

Миньор записа тежка, но важна победа при гостуването си на един от добрите отбори в Югозападната Трета лига Банско. Чуковете се наложиха с 1:0 с попадение на Кристиян Ковачев в 38-ата минута. Нападателят направи добавка след отлично изпълнен фаул от Любомир Христов и от няколко метра прати топката в мрежата.
Двубоят бе равностоен, като перничани започнаха малко по-добре и в 6-ата минута получиха числено предимство. Централният защитник на домакините Сандев фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Ковачев и получи директен червен картон.
Любомир Илиев изпълни прекия свободен удар, но топката срещна левия стълб. Пет минути по-късно Леонтиев показа рефлекс след фаул на Фикийн.
През втората част домакините, макар и с човек по-малко, заиграха по-активно. В 62-ата минута двата отбора останаха с равна численост, след като Дени Николов получи втори жълт картон. В 66-ата минута Леонтиев отново показа блестящ рефлекс след фаул на Фикийн. Десет минути преди края чуковете останаха с 9 души на терена, след като резервата Владимир Гогов набързо си заработи две официални предупреждения. Герой за гостите бе вратарят Даниел Леонтиев, който още от средата на първото полувреме пази с аркада. Над 100 фенове подкрепяха Миньор.
В същото време друг от претендентите за промоция - ЦСКА 1948, се издъни у дома срещу Беласица, като стигна само до 1:1.