в днешния брой Втори златен медал за България в Минск

Втори златен медал за България в Минск

30-06-2019 Тема спорт

България завоюва втори златен медал на Европейските игри в Минск. Донесе го Станимира Петрова, която триумфира с титлата на боксовия турнир в категория до 57 килограма при жените. На финала 28-годишната нашенка спечели с 4:1 съдийски гласа срещу ирландката Михаела Уолш. При мъжете Даниел Асенов претърпя разочарование и остана със среброто. Тайсъна загуби финала от испанеца Габриел Ескобар, след като бе ощетен от съдиите.
Както е известно, другото злато за България в Минск също донесе представителка от нежния пол – Мария Оряшкова (самбо). Игрите се закриват днес с участието на последните двама родни спортисти - Николай Байряков (репешаж в борбата) и Ивет Горанова (карате). До момента българите спечелиха общо 17 медала (2 златни, 7 сребърни и 8 бронзови).