18-03-2016 Въл??ебен гол на Коутиньо повали Юнайтед

Въл??ебен гол на Коутиньо повали Юнайтед

18-03-2016 Тема спорт

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като стигна до 1:1 при гостуването си на Манчестър Юнайтед и с общ резултат 3:1 продължава напред.

??зключително ценният гол за мърсисайдци дойде в края на първото полувреме. Филип Коутиньо развинти десния бек на "червените дяволи" Варела и по фантастичен начин преодоля Де Хеа. В 32-ата минута Антони Марсиал откри резултата от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нару??ение на Клайн срещу Марсиал. Две минути след попадението Даниел Стъридж удари греда от фаул.

Мърсисайдци спечелиха с 2:0 на "Анфийлд" в първия мач след голове на Даниел Стъридж от дузпа и Роберто Фирмино. Това бе един от най-добрите мачове на тима на Юрген Клоп от началото на сезона, а безидейната игра на "червените дяволи" предизвика много критики към представянето на играчите на Луис ван Гаал.

Лига Европа е вероятно най-добрият ??анс и за двата отбора да си осигурят участие в следващото издание на Шампионската лига. Във Вис??ата лига Ливърпул е на три точки зад намиращия се на ??есто място Юнайтед с мач по-малко.

Ливърпул, който няма загуба в турнира през този сезон, се надява да повтори успеха си от 2001 г., когато за последно спечели тогава??ната Купа на УЕФА.