в днешния брой Гонзо започна с реми навръх юбилея си

Гонзо започна с реми навръх юбилея си

03-07-2016 Тема спорт

Черно море не можа да победи Несебър - 1:1

Черно море завърши наравно - 1:1, с новака във Втора лига Несебър като гост в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят в курортното градче бе повторен дебют на Георги Иванов-Гонзо начело на моряците. Вчера той празнува 40-годишен юбилей. По този повод преди началото на мача капитанът на домакините Цветомир Цонков му подари от името на клуба картина.
Черно море можеше да поведе още в 5-ата минута. След центриране отдясно Траян Траянов засече с глава, но топката се отклони в дясната греда. Несебър отговори с опасно положение в 13-ата минута. Яшар центрира отляво, Галин Димов стреля с глава, но покрай гредата. След половин час главният арбитър прекъсна играта за освежаване, тъй като времето бе доста тежко. Пет минути преди края на полувремето делфините успяха да открият резултата. Симеон Баев центрира отдясно, а Иван Цачев от непосредствена близост реализира. Това бе трети гол от два мача за пристигналия от Нефтохимик футболист.
През втората част моряците се активизираха и натиснаха своя съперник. Гол на Андонов с глава бе отменен заради засада. Иван Стоянов можеше да удвои преднината на домакините, но вратарят улови опасния му изстрел от наказателното поле. В 77-ата минута резултатът бе изравнен. Енрике центрира отляво и Георги Андонов засече с глава за 1:1. Минков можеше да направи пълен обрат, но мощният му шут бе отразен от вратаря на Несебър. В заключителните минути Иван Стоянов пък можеше да донесе победата на делфините, но ударът му премина покрай лявата греда.