01-08-2020 Двулик ЦСКА падна с обрат от Монтана

Двулик ЦСКА падна с обрат от Монтана

01-08-2020 Тема спорт

ЦСКА допусна загуба с обрат от новака в елита Монтана на „Армията” - 2:3. Червените показаха две напълно различни лица. През първата част те играха добре с основния си състав и водеха с 2:1. След почивката обаче настъпиха доста промени, армейците така и не създадоха чисто положение и загубиха в 90-ата минута. Точни за ЦСКА бяха Соу и Антов, докато за гостите се разписаха Балджийски, Николай Минков и Валери Христов. Това беше генералната репетиция за двата отбора преди старта на сезона.
В трета поредна контрола след тези с Пирин (2:0) и Литекс (5:2) с капитанската лента излезе Антов, който действаше в центъра на защитата с Матей, а Занев беше резерва. От новите Юга и Санкаре също бяха титуляри в средата на терена. Интересно бе включването на Тонислав Йорданов като ляво крило, като той показа техника и остри центрирания. До почивката ЦСКА водеше добре събитията, като имаше пълно превъзходство в халфовата линия. С трима разиграващи полузащитници в лицето на Юга, Санкаре и Тиаго тимът контролираше топката. В 3-ата минута Енрике и изведе Соу, който подаде по земя за Тиаго, но стражът Марин Орлинов пресече. ЦСКА проведе много добра атака в 9-ата минута. Тонислав Йорданов овладя отляво и даде хубав извеждащ пас за Тиаго на фланга. Оттам португалецът напредна и центрира, а Соу с левия крак от въздуха стреля, но в гредата и оттам топката отиде в ръцете на стража. Малко след това тежък удар на Тиаго бе отразен от вратаря. В 13-ата ЦСКА поведе. Енрике получи отдясно от Санкаре и веднага даде добър пас по земя зад защитата, а Соу от движение засече, топката се отби от Орлинов и спря в мрежата - 1:0.
В 17-ата бившият халф на армейците Николай Цветков-Демона стреля неточно от десетина метра. В 19-ата пък Турицов даде начало на добра атака, като Енрике подаде остро, но Соу не успя да засече. Последва леко затишие, а в 35-ата Монтана стигна до гол след неразирателство между Бусато и Матей. Първо Димитър Илиев натисна Санкаре в гръб и отне топката, а след това я получи сам срещу вратаря от Цветков. Бусато излезе, а Матей направи шпагат в краката на Илиев, но играчът на Монтана успя да отклони за Балджийски, който на празна врата вкара за 1:1. ЦСКА искаше засада, но такава не бе вдигната от тъчрефера Бонев.
В 44-ата минута Тонислав Йорданов спечели фаул отляво чрез технично отиграване с пета и игра с ръка на бранител. Тиаго центрира, кълбото беше лошо избито към Антов, който с десния крак по земя прати в мрежата за 2:1.
В началото на втората част опасни удари на Енрике и Антов бяха избити в корнер и... армейците приключиха курса. Оттам малко проблясъци показа новото попълнение Жул Кейта по левия фланг, но като цяло ЦСКА разочарова сериозно в офанзивен план след почивката. Смените бяха далеч от нивото на титулярите, а играта в защита бе твърде несигурна, особено на Жеферсон. В 73-ата минута Цветков изведе Тони Тасев отдясно, той подаде през краката на неориентирания Жеферсон и Николай Минков красиво от движение през Гълъбов матира Евтимов за 2:2.
А в 90-ата Монтана оформи обрата, отново след атака отдясно. Тасев получи и подаде за Валери Христов, който си вдигна топката и с красив удар от въздуха реализира за крайното 3:2. Силен мач за Монтана и теми за размисъл в ЦСКА…